fbpx

Kazimiero Simonavičiaus universiteto biblioteka yra akademinė biblioteka, Lietuvos mokslinių bibliotekų asociacijos narė. Didžiausią bibliotekos fondų dalį sudaro socialinių mokslų, teisės ir verslo literatūra.

Mūsų tikslas – plėtoti biblioteką kaip informacinį žinių trikampio (studijų, mokslo ir inovacijų) struktūrinį pamatą, kuris formuoja moksliąsias aplinkas, mokymąsi gyvenimo erdvėje ir per gyvenimą, naudojant skaitmenines technologijas ir naujausius vartotojų aptarnavimo metodus.

Bibliotekos ištekliai ir paslaugos

Virtuali biblioteka

Tai integrali paieškos sistema, leidžianti ieškoti Kazimiero Simonavičiaus universiteto ištekliuose, Lietuvos akademinėje elektroninėje bibliotekoje (eLABa), prenumeruojamose duomenų bazėse, atviros prieigos elektroniniuose ištekliuose.

Elektroninis katalogas

Prisijungęs prie bibliotekos elektroninio katalogo galite pasižiūrėti kokias knygas turi KSU biblioteka, ar knyga yra laisva ir ar galima ją pasiskolinti, kurie leidiniai išduodami į namus, kurie skaitomi tik skaitykloje, galite užsisakyti ir rezervuoti norimus leidinius, matote savo turimas knygas, skaitymo terminus, galite jas prasitęsti

 KSU publikacijos eLABa

KSU bendruomenės narių mokslinės, mokslo populiarinimo ir kitos publikacijos yra registruojamos eLABa talpykloje.

Informaciją apie publikacijas, turinčias KSU prieskyras, prašome siųsti elektroniniu paštu: toma.jakutyte@ksu.lt

Leidinių skolinimąsis

Biblioteka yra atvira visiems lankytojams. Norėdami užsiregistruoti bibliotekoje, turite užpildyti bibliotekos lankytojo registracijos formą internetu. Užpildžius registracijos formą, per 5 d.d. nurodytu elektroniniu paštu bus atsiųsti skaitytojo identifikacinis numeris ir slaptažodis. Užsiregistravę bibliotekoje galėsite prisijungti prie bibliotekos elektroninio katalogo, virtualios bibliotekos, atlikti paiešką, užsakyti bei skolintis leidinius į namus, prasitęsti grąžinimo terminus.

Naudojimosi bibliotekos fondu ir paslaugomis taisyklės. Bibliotekos taisyklės

Duomenų bazės

EBSCO host

Viso teksto mokslinių straipsnių duomenų bazių paketas, apimantis humanitarinių, socialinių mokslų, medicinos, sveikatos apsaugos ir kt. mokslines sritis.

Pagalba vartotojui

Prisijungti

EBSCO host (NUOTOLINĖ PRIEIGA)*

Viso teksto mokslinių straipsnių duomenų bazių paketas, apimantis humanitarinių, socialinių mokslų, medicinos, sveikatos apsaugos ir kt. mokslines sritis.

Pagalba vartotojui

Prisijungti

EBSCO mobile programėlę išmaniesiems įrenginiams galite parsisiųsti čia. Kaip naudotis EBSCO mobile programėle išmaniesiems įrenginiams rasite čia.

*Dėl naudojimosi EBSCOhost duomenų baze per nuotolį, prašome kreiptis el. p.: biblioteka@ksu.lt

TAYLOR & FRANCIS

Universali visateksčių žurnalų duomenų bazė, kurioje galima rasti įvairių mokslo sričių temomis informacijos, kaip kad teisė, komunikacijos mokslai, ekonomika ir finansai, matematika ir statistika, socialiniai mokslai, turizmas ir t.t.

Pagalba vartotojui

Prisijungti

ATVIROS PRIEIGOS ŠALTINIAI

Atviroji prieiga prie publikacijų, mokslo duomenų, atvirojo kodo programų, atvirojo bendradarbiavimo, atvirojo recenzavimo, atvirųjų mokymosi išteklių, atvirųjų monografijų, piliečių mokslo ar mokslinių tyrimų finansavimo apima atvirojo mokslo koncepciją.

Informacijos tvarkymo įrankiai

 

Citavimo įrankis

Mendeley – laisvos prieigos įrankis. Juo galima naudotis  nemokamai tol, kol neviršija 2 GB duomenų saugojimo vietos limito. Įrankis turi kompiuteryje diegiamą versiją, taip pat veikia kaip tinklinė versija internete, todėl programą galima naudoti bet kuriame kompiuteryje.

Naudojimosi vadovas: Guides | Mendeley

 

Skaitmeninis turinio ženklinimas

Šis įrankis yra pagalbinė priemonė. Jis leis lengviau nustatyti galiojančius teisinius apribojimus ir padės pasirinkti, kaip tinkamiausiai paženklinti objektą, kurį planuojate skelbti internete. Čia pateikiama galiojančių ir norimų suteikti teisių įvertinimo eiga bei mokomoji medžiaga, padedanti atsakyti į kiekviename etape kylančius klausimus.

Skaitmeninio turinio ženklinimo įrankis ir žinynas: SKAITMENINIO TURINIO ŽENKLINIMO | ŽINYNAS IR ĮRANKIAI (lnb.lt)

 

Creative Commons licencijos

Creative Commons autorių teisių licencijos ir įrankiai skirti siekti pusiausvyros tradiciniame autorių teisės reguliavime, besiremiančiame “visos teisės saugomos” principu.

Visą svarbiausią informaciją rasite čia: Apie licencijas – Creative Commons

 

Plagiavimas

Norint patikrinti darbas parengtas laikantis akademinio raštingumo kriterijų, rekomenduojama pasinaudoti internetinėmis plagiato patikrinimo sistemomis:

 

Akademinio raštingumo etika

Konsultacijos studentams

 

KSU biblioteka teikia šias konsultacijas:

Kaip naudotis KSU biblioteka ir jos paslaugomis

Susipažinsite su KSU Biblioteka: bibliotekos ištekliais, paslaugomis, tinklalapiu. Išmoksite naudotis bibliotekos el. katalogu, rasti studijoms reikiamą literatūrą, užsakyti leidinius į namus, prasitęsti knygos grąžinimo terminą.

Kaip kelti baigiamuosius darbus į eLABą

Sužinosite, kaip prisijungti prie eLABa talpyklos, kokie reikalavimai publikacijų registravimui, kaip registruoti studijų baigiamąjį darbą pačiam.

Kaip naudotis Duomenų bazėmis

Sužinosite, kokias duomenų bazes prenumeruoja KSU biblioteka, kaip prie jų prisijungti, kaip efektyviai atlikti informacijos paiešką. Susipažinsite su EBSCO programėle bei jos galimybėmis.

 

Svarbu:

  • Reikalinga išankstinė registracija į konsultaciją. Registracijos formą rasite čia: Užsakyti konsultaciją
  • Konsultacijos vykdomos nuotoliu per Teams platformą.
  • Konsultacijos trukmė iki 30 min.

Mokslininkams ir dėstytojams

 

KSU biblioteka teikia konsultacijos ir mokymus šiomis temomis:

Naudojimosi eLABa (Lietuvos akademine elektronine biblioteka) konsultacija

Naujos publikacijos registravimas (įkėlimas) ir tvarkymas eLABa talpykloje. Publikacijos rūšies priskyrimas. Savo mokslo publikacijų sąrašo ar ataskaitos formavimas.

Efektyvus mokslinės informacijos valdymas

Mokslinės informacijos paieškos sistemos ir strategijos. Bibliografinės informacijos tvarkymo įrankių apžvalga ir taikymo galimybės rengiant mokslinius rašto darbus. Citavimas, citavimo taisyklės. Akademinis sąžiningumas ir plagiato prevencija.

Mokslo publikacijos. Mokslometrija.

Publikavimuisi tinkamiausių žurnalų bei leidyklų rekomendacijos. Mokslo rezultatų vertinimo įrankiai. Žurnalų vertinimo rodikliai. Mokslininkų vertinimo rodikliai.

Bibliotekos mokymai: informacijos ištekliai ir efektyvi paieška (Skirta naujiems darbuotojams)

Supažindinimas su KSU bibliotekos paslaugomis, informacijos paieškos šaltiniai, informaciniai resursai.

 

Svarbu:

  • Reikalinga išankstinė registracija į konsultaciją. Registracijos formą rasite čia: Užsakyti konsultaciją
  • Konsultacijos vykdomos nuotoliu per Teams platformą.
  • Konsultacijos trukmė iki 30 min.

Pasiūlyti leidinį

Jūs galite pasiūlyti bibliotekai įsigyti naują leidinį. Prieš siūlydami leidinį įsitikinkite, kad jo nėra bibliotekos fonde.  Leidinio pasiūlymo forma.

Kontaktai

Dariaus ir Girėno g. 21, LT-02189 Vilnius

Darbo laikas: I-V 10:00-16:00

El. p. biblioteka@ksu.lt