Kazimiero Simonavičiaus universitetas ir Zarasų rajono savivaldybė pasirašė bendradarbiavimo susitarimą

2025 m. liepos 10 d. Kazimiero Simonavičiaus universitetas (KSU) ir Zarasų rajono savivaldybė pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo siekiama skatinti glaudų bendradarbiavimą švietimo, mokslo, regioninės plėtros, sveikatinimo, reabilitacijos, inovacijų, jaunimo politikos ir kitose abiem šalims aktualiose srityse. Susitarime numatytas bendradarbiavimas rengiant ir įgyvendinant regioninių įgūdžių susitarimą, siekiant stiprinti vietos darbo rinkos, švietimo ir inovacijų sistemų dermę bei skatinti tvarią regioninę plėtrą.

Nauja Helgos M. Kauzonės knyga „Baltazaro dilema“ skaitytojus įtraukia į detektyvo pinkles

Ar įmanoma vienu metu būti universiteto prorektore, dėstytoja, aktyvia visuomenininke ir parašyti įtraukiantį romaną? Pasirodo – galima. Helga M. Kauzonė tai įrodo jau trečią kartą. Neseniai pasirodžiusi jos naujausia knyga „Baltazaro dilema“ intriguoja ne tik detektyvine linija, bet ir giliomis moralinėmis temomis. Autorė kviečia skaitytojus pasinerti į žmogaus sąžinės, atsakomybės ir vidinių išbandymų labirintus. 

Kaip tapti nekilnojamojo turto ir investavimo profesionalu?

 KSU universitetas vienintelis Lietuvoje vykdo Nekilnojamojo turto verslo ir investavimo studijų programą. Apie tai, kodėl verta rinktis šias studijas ir kaip tapti šios srities profesionalu, kalbame su KSU dėstytoju, nekilnojamojo turto (NT)  įmonės vadovu Kasparu Žemaičiu.

Aistra aviacijai, tarnyba Lietuvos kariuomenėje ir nuotolinės studijos – suderinama misija

26-erių Gretė Lukošaitytė šiuo metu studijuoja pagal Aviacijos vadybos magistro studijų programą Kazimiero Simonavičiaus universitete (KSU). Gretė taip pat tarnauja Lietuvos kariuomenės Karinėse oro pajėgose. Iš pirmųjų pokalbio minučių akivaizdu – ji valinga, disciplinuota ir tvirtai siekianti savo tikslų. Jos atsakymai konkretūs, ji trykšta optimizmu ir iš karto generuoja idėjas, kaip Lietuvos kariuomenės jaunuoliams pristatyti nuotolinių studijų galimybes, kurios, pasak jos, yra itin patrauklios. Abejonių nekyla – Gretė – lyderė. 

Kino industrija siūlo daugybę vadybos specialybių. Sėkmės sąlyga – meilė kinui

Kai galvojame apie kiną, dažniausiai prieš akis iškyla garsūs režisieriai, aktoriai ir įsimintini filmų kadrai. Tačiau už kiekvieno sėkmingo filmo slypi profesionali kino vadybininkų komanda. Būtent jie užtikrina, kad filmas būtų nufilmuotas laiku neperžengiant biudžeto ribų, o visa komanda – nuo aktorių iki technikų – galėtų dirbti be trikdžių.

KSU rektorė doc. dr. Gitana Neverienė pasveikino Lietuvos kultūros kongreso suvažiavimo dalyvius

KSU rektorė doc. dr. Gitana Neverienė pasveikino Lietuvos kultūros kongreso suvažiavimo dalyvius, susirinkusius paminėti Lietuvos kongreso šimtmetį ir M. K. Čiurlionio 150-osioms gimimo metines.

Diplomų įteikimo šventė Kazimiero Simonavičiaus universitete: sveikinimai, padėkos ir palinkėjimai

2025 m. birželio 26 d. Kazimiero Simonavičiaus universitete (KSU) vyko diplomų įteikimo šventė. Iškilmingos ceremonijos metu diplomai buvo įteikti Teisės studijų programos absolventams, bakalauro diplomus gavo Aviacijos vadybos, Pramogų ir turizmo, Skaitmeninio marketingo studijų programų absolventai. Taip pat buvo įteikti magistrantūros diplomai Organizacinių inovacijų ir vadybos studijų programą baigusiems absolventams.

KSU Tarptautinių ryšių ir plėtros prorektorė D. Žilinskienė dalyvavo prestižinėje EURAM konferencijoje

2025 m. birželio 22–25 d. Italijoje, Florencijos universiteto Ekonomikos ir vadybos fakultete, vyko prestižinė Europos vadybos akademijos (EURAM) 25-oji metinė konferencija. Šis tarptautinis renginys subūrė garsiausius vadybos srities mokslininkus ir tyrėjus iš visos Europos.

KSU vyko tarptautinė „Erasmus+“ BIP programa apie dirbtinio intelekto rizikas versle

Kazimiero Simonavičiaus universitete (KSU) birželio 16-20 dienomis vyko „Erasmus+“ BIP (Blended Intensive Programme) mokymų savaitė tema „Dirbtinio intelekto rizikos versle: teisiniai, kultūriniai ir etiniai aspektai“. Programoje dalyvavo studentai ir dėstytojai iš  Lenkijos, Austrijos, ir Latvijos universitetų, kurie penkias dienas gilinosi į dirbtinio intelekto (DI) taikymo versle iššūkius ir galimybes.

Kaip Lietuvai įveikti MTEP atotrūkį?

Lietuvoje vis plačiau suvokiama, kad valstybės pažanga ir tarptautinis konkurencingumas yra neatsiejami nuo gebėjimo kurti, plėtoti ir komercializuoti mokslines žinias bei inovacijas. Vis dėlto didžiausia kliūtis inovacijų plėtrai išlieka atotrūkis tarp mokslo ir verslo. Nors inovacijos Lietuvoje kuriamos, jų kelias į rinką dažnai nutrūksta dar ankstyvame etape – trūksta mechanizmų, leidžiančių jas sėkmingai komercializuoti.

KSU universitetas steigia Mokslo ir inovacijų institutą: siekia stiprinti mokslo vaidmenį visuomenėje ir versle

Kazimiero Simonavičiaus universitetas (KSU) žengia reikšmingą žingsnį stiprindamas mokslo ir inovacijų potencialą – steigia Mokslo ir inovacijų institutą (Institutas). Šis institutas taps strategine platforma, vienijančia universiteto mokslinių tyrimų veiklas ir skatinančia tarpdisciplininį bendradarbiavimą, žinių sklaidą bei inovacijų kūrimą.

Naujos sudėties KSU Senatas pradėjo darbą

Birželio 12 d. įvyko Kazimiero Simonavičiaus universiteto (KSU) naujos sudėties Senato posėdis, kuriame buvo išrinkti Senato pirmininkas, pavaduotojas ir sekretorius.