fbpx

Universiteto darbuotojai dalijasi savo žiniomis tarptautinėje aplinkoje


2023–2024 m. m. pavasario semestro metu Kazimiero Simonavičiaus universiteto darbuotojai – lekt. Ramūnas Jucevičius, prof. dr. Tomas Butvilas ir dr. Loreta Tauginienė skaitė pranešimus tarptautinei akademinei bendruomenei ir dalyvavo mišriose intensyviose programose (BIP; angl. Blended Intensive Programmes).

2024 m. kovo mėn. lekt. Ramūnas Jucevičius dalyvavo Leuvene (Belgija) vykusioje BIP apie Europos Sąjungos (ES) teisę ir institucijas. Lektorius skaitė pranešimą apie pažeistų vartotojų teisių apsaugą ES, kuri sulaukė BIP dalyvių susidomėjimo ir paskatino diskusijas apie gerąsias praktikas bei naujausių pokyčių poreikį šioje srityje. Lekt. Ramūnas Jucevičius pasidžiaugė: „Dalyvavimas man kaip dėstytojui buvo vertingas dėl galimybės pasikeisti žiniomis ir patirtimi su kolegomis iš kitų šalių, taip pat užmegzti naujus profesinius ryšius.“ Kartu su BIP dalyviais lektorius taip pat lankėsi Europos Parlamente.

BIP Belgijoje dalyvavo aukštųjų mokyklų atstovai iš Belgijos, Ispanijos, Italijos, Nyderlandų, Portugalijos ir Rumunijos. Sutarta bendradarbiauti su LUMSA universitetu iš Palermo.

2024 m. gegužės mėn. dr. Loreta Tauginienė dalyvavo Europos universitetų aljanso Ulysseus organizuotoje BIP etikos klausimais Sevilijoje (Ispanija). Prorektorė skaitė pranešimą apie mokslinių tyrimų etikos ypatumus piliečių moksle, pateikė praktinių pavyzdžių. BIP dalyviai pasidžiaugė, kad jiems bus lengviau ne tik atpažinti piliečių mokslo iniciatyvas savo mieste, bet ir jas vertinti mokslinių tyrimų etikos kontekste.

BIP Ispanijoje dalyvavo aukštųjų mokyklų atstovai iš Estijos, Ispanijos, Italijos, Juodkalnijos, Prancūzijos, Slovakijos ir Suomijos. Sutarta bendradarbiauti su Sevilijos universitetu.

2024 m. birželio mėn. prof. dr. Tomas Butvilas kartu su Universiteto studentais dalyvavo Gdanske vykusioje BIP apie aukštojo mokslo vietą šiandieniame pasaulyje. Didelis dėmesys skirtas psichologinio atsparumo klausimams visai akademinei bendruomenei, akcentuojant kartų skirtumus bei pabrėžiant Z kartos bruožus. Profesorius dalyvavo dėstytojams skirtuose seminaruose, mokslo dirbtuvėse bei mokslinėje diskusijoje. Kartu su BIP dalyviais ir Universiteto studentais prof. dr. Tomas Butvilas dalyvavo ir kitose BIP veiklose: „Tiek studentai, tiek dėstytojai dalyvavome įtraukiančiose veiklose, o popiet buvo itin kruopščiai ir sumaniai sugalvotos įvairios socialinės veiklos tiek Sopote, tiek Gdansko senamiestyje. Tikrai buvo išlaikyta Activity in Diversity dvasia!“

 

BIP Lenkijoje dalyvavo aukštųjų mokyklų atstovai iš Brazilijos, Čekijos, Libano, Portugalijos, Rumunijos, Slovėnijos ir Ukrainos. Sutarta bendradarbiauti su Gdansko universitetu.

Universiteto akademinės bendruomenės narių dalyvavimas BIP finansuotas Erasmus+ programos lėšomis.

Dalinkis:

GRĮŽTI