fbpx

Pramogų ir turizmo industrijos programos viešnia – keliautoja Gabrielė Štaraitė


Pramogų ir turizmo patirčių kurso kuratorė doc. dr. Rasa Levickaitė, šalia akademinių komunikacijos teorijų ir verslo vadybos disciplinų prijungia patirčių paskaitų ciklą, kuriame Lietuvos, Kinijos, Italijos, JAV, Suomijos pramogų ir turizmo industrijos tyrėjai, verslininkai, oro linijų, viešbučių, kelionių organizatorių, svetingumo sektoriaus atstovai dalinsis naujienomis, aktualijomis, specifinėmis žiniomis, kas paklos praktinio suvokimo pamatus ir artimos turizmo ateities modeliavimo perspektyvas studentams ir akademinei bendruomenei.

Vakar Pramogų ir turizmo industrijos pirmakursius per nuotolinę paskaitą aplankė kviestinė viešnia – keliautoja, rašytoja, egzotiškų kelionių organizatoriaus “Travel Planet” vadovė Gabrielė Štaraitė. Apkeliavusi pasaulį nuo Lotynų Amerikos, Azijos, itin susidomėjo Afrika, šio mažai pažinto žemyno žmonėmis ir žvėrimis. Kaip teigia Gabrielė, kelionėse kultūrinis šokas turi neegzistuoti, egzistuoja tik nuotykiai, kitaip gyvenantys žmonės, egzotiškos vietinės tradicijos ir komiškos situacijos, kai piknaudžiaujama turistų patiklumu.

Gabrielės nuomone, pandeminių kelionių turinys šiuo metu gręžiasi į gamtą, safarius, buriavimą, buvimą “toli nuo kranto” tiek fiziškai, tiek dvasiškai. Atsakydama į klausimą, kokios savybės reikalingos kelionių organizatoriui, Gabrielė akcentuoja, kad tai – meilė žmogui, psichologijos išmanymas ir nepriekaištingo planavimo įgūdžiai.

Po susitikimo vėl prisimename Gabrielės kelionių knygas “Į Azija su meile”, “Apie Afrikos žmones ir žvėris” ir keliaujame į Kazimiero Simonavičiaus universiteto skaityklą.

Dalinkis:

GRĮŽTI