fbpx

Kviečiame į filmo „Salam, kaimyne” peržiūrą bei diskusiją


Balandžio 13 d. 17 val. Kazimiero Simonavičiaus universitete (I aukšte, Konferencijų salėje) vyks  JAV režisierių Chris Temple ir Zach Ingrasci filmo „Salam, kaimyne” („Salam Neighbor“, 2015) peržiūra bei aptarimas. Filmą pristato Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada ir JAV kino diplomatijos programa American Film Showcase. Renginio metu filmą pristatys Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados kultūros reikalų asistentė Jūratė Kirvaitienė. Maloniai kviečiame dalyvauti!

Filmo kūrėjai be užuolankų atveria sukrečiančią temą, į kurią ne visi norime dairytis – pasaulinio masto pabėgėlių iš Sirijos krizę. Jaunieji amerikiečiai atvyksta į Jordaniją ir apsigyvena pabėgėlių stovykloje kartu su tūkstančiais sirų, priverstų palikti savo šeimas ir namus dėl karo, vykstančio jų šalyje. Režisieriai tampa ypatingos drąsos, pasiryžimo ir kūrybingumo liudininkais, gyvendami šalia žmonių, bandančių pradėti savo gyvenimą iš naujo.

Renginys yra NEMOKAMAS ir ATVIRAS plačiajai visuomenei. REGISTRACIJA yra privaloma, jos formą rasite čia.

Filmo anonsą galite pamatyti čia:

Daugiau informacijos apie filmą, jo kūrėjus ir socialines veikas, susijusias su šiuo filmu galite rasti čia.

Filmas bus rodomas su lietuviškais subtitrais.

Apie filmą
Du amerikiečiai vyksta į Jordanijoje esančią Zaatari pabėgėlių stovyklą, įkurtą vos dešimt kilometrų nuo Sirijos sienos, kad patirtų, ką reiškia gyventi kartu su 85 tūkst. iš gimtinės pasitraukusių sirų. Zachas ir Chrisas neria į labiausiai šiuo metu žmoniją alinančios krizės epicentrą. Jie yra vieni pirmųjų čia atvykusių kino kūrėjų, kuriuos įleidžia Jungtinės Tautos, ir suteikia leidimą apsigyventi Zaatari stovykloje pabėgėlių teisėmis. Jie užsiregistruoja ir gauna palapinę. Čia Zachui ir Chrisui atsiveria sukrečiančios istorijos žmonių, kovojančių su visomis negandomis, siekiančių atkurti ne tik savo, bet ir kaimynų sudaužytus gyvenimus – nuo Um Ali, moters, sunkiai įveikiančios netektį bei iškilusius kultūrinius barjerus, iki dešimtmečio Raoufo, kurio negandas slepia neblėstanti šypsena.

Dalinkis:

GRĮŽTI