fbpx

KSU Atvirų durų dienos įspūdžiai


DSC_2452

KSU rektorius, prof. dr. Arūnas Augustinaitis

Penktadienį Kazimiero Simonavičiaus universitete sulaukėme daug svečių – čia lankėsi moksleiviai iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. KSU kvietė moksleivius ne tik susipažinti su Universitetu ir bent vienai dienai įsijausti į studento vaidmenį – dalyvauti paskaitose, bendrauti su dėstytojais, studentais ir administracijos darbuotojais – tačiau ir susipažinti su praktikos bei karjeros galimybėmis. Moksleiviai lankėsi įvairiose įmonėse ir institucijose:

Čia jie galėjo užduoti rūpimus klausimus, susipažinti su vykdomomis veiklomis, jų specifika: patirti, ką reiškia sėdėti žinių vedėjo vietoje ar prie lėktuvo vairo, pamatyti, kaip kuriamas filmo garso takelis, vykdomi nusikaltimų tyrimai (imami pirštų antspaudai ir kt).

Renginį Universitete vedė studentės Goda Janušauskaitė ir Margarita Bukina. Susirinkusius moksleivius bei mokytojus pasveikino KSU rektorius prof. dr. Arūnas Augustinaitis. KSU Studentų atstovybė papasakojo apie savo veiklą ir organizavo smagius žaidimus.

Lietuvių kalbos instituto mokslininkė dr. Aurelija Tamulionienė su moksleiviais diskutavo apie raštingumą ir neraštingumą, pristatė dažniausias klaidas, pasitaikančias abiturientų brandos egzaminų rašiniuose, patarė, kaip reikėtų jų išvengti.

Patyrę dėstytojai moksleivius supažindino su įvairiomis sritimis: doc. dr. Eugenijus Skerstonas pristatė mados industriją, doc. dr. Remigijus Venckus – audiovizualinius menus, prof. dr. Ryšardas Burda – teisę ir detektyvistiką, Evaldas Kuzminas (AB „Avia Solutions Group“) – aviaciją.

Išvykdami KSU Atvirų durų dienos dalyviai dalinosi teigiamais įspūdžiais –  abiturientė iš Ukmergės rajono Aida Stakaitė teigė, kad renginys jai labai patiko, nes gavo daugiau dėmesio sau: „Kai kalba, žinau, kad kalba su manimi, kalba būtent man. Pavyzdžiui, kai man kyla koks nors klausimas iš karto galiu gauti atsakymą, išsiaiškinti, galiu ir savo nuomonę pasakyti“.

Abiturientė Aistė Šnipaitytė pasakojo: „KSU Atvirų durų diena paliko labai teigiamus įspūdžius, iš tikrųjų labai patiko. Bent jau aš asmeniškai pamačiau galbūt visai kitą pusę. Mums nebuvo paprasčiausiai pristatytos vykdomos studijų programos, bet daugiau gilinomės į mokslus ar netgi kur praktiką būtų galima atlikti“.

Dalinkis:

GRĮŽTI