fbpx

Iš Šri Lankos į Lietuvą dėl studijų KSU


SrLanka_3_Saveen_nuotr.

Šri Lanka. Saveen Randula nuotr.

 

Šri Lanka yra nedidelė sala Pietų Azijoje, netoli Indijos krantų, savo dydžiu prilygstanti Lietuvai. Joje galite rasti didelę gyvūnijos ir augalijos, klimato ir kraštovaizdžio įvairovę. Būdama įvairiapusiška ir daugiakultūrė šalis, Šri Lanka turi kelias religijas ir kalbas. Ji taip pat pritraukia daug turistų. „Mes turime 8 pasaulio paveldo objektus, tarp kurių ir 8-asis pasaulio stebuklas Sigirija (Liūto uola). Taip pat mes gaminame geriausią arbatą pasaulyje ir esame antrasis didžiausias arbatos eksportuotojas pasaulyje“, – pasakoja Saveen Randula, kuris atvyko į Lietuvą studijuoti Aviacijos vadybos Kazimiero Simonavičiaus universitete (KSU). Pokalbis su Saveenu sukasi apie jo kelionę į Lietuvą, Šri Lanką ir studijas KSU.

Saveen_Randula_1

Saveen Randula. Enrikos Nakvosaitės nuotr.

Lietuva ir Šri Lanka atrodo tokios skirtingos šalys. Ar yra kas nors, kas stebina tave gyvenant Lietuvoje?

Čia radau labai ramią, gerą aplinką, draugiškus ir norinčius padėti žmones. Pagrindinis skirtumas tarp šalių, žinoma, yra kultūrinis. Šri Lanka turi turtingą kultūrą, paremtą Budizmu. Kadangi Lietuvoje esu tik kelis mėnesius, man reikės daugiau laiko, kad geriau pažinčiau jos kultūrą.

 

Studijuoji Aviacijos vadybą. Ką manai apie savo studijas?

Manau, kad studijuoju tikrai įdomų ir man mielą dalyką. Mėgaujuosi studijomis KSU  dėl pačios aviacijos srities ir puikių dėstytojų.

Kaip sugalvojai atvykti studijuoti į Europą?

Mano senelis buvo orlaivių inžinierius, dirbęs Karališkose oro pajėgose. Jis studijavo Jungtinėje Karalystėje. Senelis pasakodavo man, kaip gerai aviacijos industrija išvystyta Europoje. Būtent dėl puikaus šio sektoriaus išvystymo visuomet norėjau atvykti studijuoti į Europą.

Ar tavo šalyje populiaru išvykti studijuoti į užsienį?

Taip, labai. Vis daugiau žmonių išvyksta mokytis į Kiniją, Australiją, Naująją Zelandiją ir Europą.

Šri Lanka. Saveen Randula nuotr.

Šri Lanka. Saveen Randula nuotr.

 

Ar atvykai į Lietuvą iškart po vidurinės mokyklos baigimo?

Taip, baigiau vidurinę mokyklą Šri Lankoje, tuomet vykau į Kiniją mokytis kinų kalbos, nes mano tėtis dirba Kinijoje. Ieškojau aviacijos vadybos studijų Kinijoje, bet deja, tokios studijų programos Kinijos universitetuose nėra. Yra tik aviacijos mokymai.

Kaip pasirinkai universitetą?

Ieškojau internete ir radau daugybę universitetų Europoje, bet pasirinkau KSU, nes tik jis siūlo tiek studijų modulių. Tuomet tiesiogiai stojau į Universitetą.

Ką veiki laisvalaikiu? Ar jau radai įdomių veiklų Vilniuje ar kituose Lietuvos miestuose?

Senoji miesto architektūra ir nuostabūs vaizdai mane labai sužavėjo. Kaip istorijos gerbėjas ir fotografas, laisvu metu norėčiau daugiau sužinoti apie Vilniaus istoriją ir fotografuoti miestą. Kol kas dar neaplankiau kitų miestų, nes dėl bėdų su viza, su kuriomis susidūriau vykdamas į Lietuvą, nenoriu kur nors keliauti. Tiesiog to dar bijau.

Dabar jau neturėtum bijoti. Lietuva yra saugi šalis.

Taip, tai buvo viena iš priežasčių, kodėl čia atvykau. Domėjausi kitomis šalimis, tokiomis kaip Vokietija ir JAV, tačiau mano tėtis nenorėjo, kad ten vykčiau. Taip pat domėjau Jungtinės Karalystės universitetais, tačiau KSU siūlo daugiau studijų dalykų. Konsulas Šri Lankoje taip pat rekomendavo Lietuvą, nes tai yra saugi šalis.

Kokie tavo ateities planai?

Planuoju tęsti studijas Aviacijos srityje ir įgyti Magistro laipsnį. Tuomet pradėsiu karjerą aviacijoje Šri Lankoje.

Dalinkis:

GRĮŽTI