fbpx

Doc. dr. Remigijus Venckus dalyvaus parodos „Notes on Tomorrow“ atidaryme


 

Birželio 17 d., penktadienį, 17. 30 val. Menų centro Ars et mundus galerijoje Kaune (A. Mapu g. 20) KSU Kūrybos visuomenės ir ekonomikos instituto direktorius, menotyrininkas doc. dr. Remigijus Venckus dalyvaus tarptautinio projekto „CreArt“ grupinės parodos „Notes on Tomorrow“ atidaryme.

Renginio metu doc. dr. R. Venckus pristatys parodoje eksponuojamus kūrinius, aptars jų koncepcijas. Doc. dr. R. Venckaus nuomone, „menininkams labai svarbi atmintis ir jos perspektyva rytdienoje. Šis idėjinis ir kūrybinis judėjimas iš praeities į ateitį yra pagrindinė šiuolaikinio meno vystymosi aksioma, jos ne tik negalima nepaisyti, bet, ją stebint ir analizuojant, galima daug sužinoti ne tik apie tapybą, grafiką ir instaliaciją bet ir apie plačiąją žmogaus kultūrą apskritai. Juk neretai nutinka taip, kad menas pirmiau kalba apie vertybinius visuomenės pokyčius nei juos supranta ir reflektuoja mokslas“.

Grupinė paroda „Notes on Tomorrow“ pristato alternatyvių pasiūlymų seriją, varijuojančią tarp dvipolių istorijos ir fikcijos, susikaupimo ir kūrybos, efemeriškumo ir amžinumo, kūrybos ir interpretacijos temų. Apžvelgiami klausimai apie visuomenę, stebėjimų rezultatus bei eksperimentai. Pastabos apie rytojų atsiskleidžia per skirtingus būdus, apsistodama ties pozityviais atsakymais į šiandienes socialines problemas piešiniuose, užrašuose, diagramose, performansuose ir kita.

Šiuolaikiniai menininkai siekia įtraukti žiūrovą į pasaulio pažinimo procesus per metaforas bei nedideles istorijas. Skirtingos perspektyvos rodo nuolatinę pasaulio transformaciją, mene kuriamos naujos pasaulio vizijos ir idėjos padeda atsitraukti nuo to, kas įprasta.

Parodoje dalyvauja menininkai iš įvairių Europos šalių: Marija Marcelionytė-Paliukė, Marija Šnipaitė, Povilas Ramanauskas, Monika Žaltauskaitė-Grašienė, Ricardo Gonzaléz, Jorge Méndez a.k.a. Jorge Peligro, Eva Pacalova, Katerina Drzkova, Davor Sanvincenti, Jelena Bando, Nita Mocanu, Carolina Grilo Santos, Kovács Kinga, Zsuzsanna Fodor, Stine Bråthen, Georg Pinteritsch, FAXEN Art Collective, Stefano Bucciero, Tvrtko Buric, Paolo Ferrante, Marco Musarò.

Parodos kuratorė – Luisa Santos.

Parodos rengėjas – „CreArt“ tinklo partneris VšĮ „Artkomas“.

„CreArt“ (14 meno ir kultūros kūrėjų miestų tinklas) yra Europos kultūrinio bendradarbiavimo projektas, skirtas meniniam kūrybiškumui skatinti. Plačiau apie projektą: www.creart-eu.org

Daugiau informacijos apie renginį: https://goo.gl/Wu1Pim

Dalinkis:

GRĮŽTI