fbpx

Ar galima studijuoti privačiame Universitete nemokamai?


Dažnai girdime, jog mokslas privačiuose universitetuose yra mokamas, todėl prieinamas ne visiems. Kazimiero Simonavičiaus universiteto išplėtota stipendijų sistema užtikrina, jog Universiteto durys yra atviros kiekvienam gerai besimokančiam ir motyvuotam studentui, nepriklausomai nuo jo finansinių galimybių. Kaip ši sistema veikia, kas gali ja pasinaudoti, ir ką apie galimybę gauti stipendijas galvoja dabartiniai Kazimiero Simonavičiaus universiteto studentai.

Aukštas stojamasis balas – nemokamos studijos

Vienas didžiausių studijų finansavimo sistemos privalumų yra tai, jog bakalauro studijų studentai, pasirinkę Kazimiero Simonavičiaus universitetą, pretenduoja į paties universiteto skiriamą finansavimą studijoms.

„Stojantiesiems, kurie stodami per išankstinį tiesioginį ar per bendrąjį priėmimą (LAMA BPO) gaus kvietimą studijuoti Kazimiero Simonavičiaus universiteto vnf  studijų vietose ir turės aukštesnį konkursinį balą nei 9, bus suteikiama 100 proc. nuolaida studijų kainai. Šis modelis yra itin palankus ir teisingas gabiausių stojančiųjų atžvilgiu, nes taip užtikriname galimybę jiems rinktis studijuoti būtent toje studijų programoje, kuri jiems atrodo geriausiai deranti prie jų ateities karjeros planų”,- paaiškina Agnė Bružaitė, Kokybės vadybos ir analizės skyriaus direktorė.

Pažangumo stipendijų gavėjų – vis daugiau

Kita svarbi studijų finansavimo galimybė – pažangumo stipendija. Į šią stipendiją pretenduoja visi studentai, o ja džiaugiasi tie, kurie semestro metu pademonstruoja geriausius rezultatus – jiems suteikiamas kito studijų semestro finansavimas. A. Bružaitė pabrėžia, jog nemokamos studijų vietos yra numatytos visose Universiteto studijų programose, todėl kiekvienas studentas turi galimybę gerais studijų rezultatais pelnyti teisę studijuoti nemokamai.

„Galime pasidžiaugti, jog studentų, gaunančių pažangumo stipendijas, skaičius yra sparčiai augantis. Jei lygintume keleto praėjusių semestrų statistiką, galėtume pamatyti, kad nemokančių už studijas skaičius padidėjo daugiau nei 30 proc. Šis modelis puikiai veikia ir nemenka dalimi motyvuoja mūsų studentus siekti kuo geresnių studijų rezultatų. Toks tik nuo pademonstruotų studijų rezultatų priklausantis nemokamų studijų prieinamumas ne visada galimas kituose universitetuose, kur studijos finansuojamos tik valstybės skirtomis lėšomis”,- teigia A. Bružaitė.

Stipendija skatina nesustoti

Mados industrijų programos studentė Justina Čenkutė pasidalijo įspūdžiais gavus pažangumo stipendiją: „Stipendiją gavau visai netikėtai. Žinojau, kad tokia galimybė yra, tačiau niekada negalvojau, kad būtent aš galiu ją gauti. Šie mokslai man yra vienas malonumas, įgytos žinios – naudingos ir pritaikomos praktikoje, dėstytojai – savo srities profesionalai. Mane labai motyvuoja mylima studijų kryptis, galimybė atrasti naujus dalykus, pasisemti idėjų ir realizuoti save. Būtent tai turi didelę įtaką mano pasiekimams. Ruošiantis atsiskaitymams visada stengiuosi pasiekti tokį rezultatą, kuris visų pirma tenkintų mane, tada galiu jaustis ramiai. Visgi džiugu, jog įdėtas darbas neliko nepastebėtas”.

Kita šios programos studentė Gabija Skiemundrytė pritaria, jog gauti stipendiją nebuvo pagrindinis tikslas, veikiau, maloni staigmena ir paraginimas nesustoti stengtis: „Gavus finansavimą pajaučiau, kad atsirado didesnė motyvacija dar daugiau dirbti, siekti kuo geriausių rezultatų, eiti į priekį. Prie motyvacijos tikrai prisideda ir universiteto dėstytojai, kurie labai stengiasi dėl savo studentų, suteikiamų žinių kokybės ir noriai bendrauja su mumis bei visada padrąsina!”.

Magistro studijos taip pat su nuolaidomis

Stojantiesiems į magistro studijas Kazimiero Simonavičiaus universitetas taip pat siūlo studijuoti už mokslą mokant mažiau – visi Universiteto absolventai kviečiami tęsti studijas su 45% nuolaida, o stojantieji su Cum Laude diplomu gali džiaugtis net 80% nuolaida. Organizacinių inovacijų ir vadybos programos studentas Saveen Randula pasidalino, jog studijuojant su absolvento nuolaida, jam pavyko gauti ir pažangumo stipendiją: „Pastarąjį semestrą pavyko baigti geriausiais įvertinimais, todėl šiuo metu gaunu stipendiją, padengiančią visą mano studijų kainą. Tiesa, į tai teko įdėti nemažai pastangų – grupėje daug gabių studentų iš viso pasaulio, tad konkuruoti tikrai yra su kuo”.

Kazimiero Simonavičiaus universitetas siūlo ir kitas studijų finansavimo galimybes. Nuolaidos taikomos atlikusiems karo tarnybą, stojantiems tiesioginio išankstinio priėmimo metu. Daugiau apie studijų kainas ir finansavimą kviečiame sužinoti ČIA.

 

Dalinkis:

GRĮŽTI