fbpx

Skaitmeninės ugdymo priemonės saugumo rizikai valdyti – SECUREU

 

Projekto Nr. 2021-1-LV01-KA220-HED-000023056

Projektas finansuojamas iš Erasmus+ programos lėšų.

Planuojamas projekto įgyvendinimo laikotarpis 2022-2024.

 

Per pastaruosius metus saugumo klausimai tapo svarbiu aspektu daugeliui Europos šalių. Pasaulis susiduria su daugybe iššūkių, tokių kaip migracija, kibernetinės atakos ir kiti nauji sunkumai, įskaitant virusų sukeltą krizę.

Tai lemia, kad reikalingi ne tik kokybiški jaunųjų saugumo specialistų mokymai, bet ir mokymai, kurie leistų jiems geriau pasiruošti krizei, o taip pat galbūt pašalinti daugybę pavojų jiems dar neįvykus ir nepavirtus į krizę. Labai trūksta skaitmeninės mokymo ir mokymosi medžiagos saugumo srityje, ypač jei kalbame apie saugumo rizikos valdymą.

Šiuo projektu siekiama sukurti tvarų saugumo specialistų tinklą, galintį bendradarbiauti ilgalaikėje perspektyvoje. Projekto metu bus parengtos rekomendacijos universitetams, ruošiantiems saugumo specialistus Europoje. Be to, partnerystė kurs išsamią ir naujausią skaitmeninę mokymo medžiagą ir įrankius, kuriuos publikuos interneto platformoje, prieinamoje visiems saugumo ekspertams, studentams ir akademikams.

Laukiami projekto rezultatai

Pagrindinės projekto tikslinės grupės yra saugumo srities dėstytojai ir studentai, universitetai bei mokymo centrai, organizuojantys mokymus apie saugos ir saugumo srities specialistus. Projekto metu bus sukurtas tvarkus Europos universitų, rengiančių saugumo specialistus, tinklas. Taip pat sukursime tvirtus pagrindus vieningai ir kokybiškai mokymo medžiagai, prieinamą bet kuriam ES universitetui, veikiančiam saugumo srityje.

Projekto metu bus sukurta:

  • Platforma, kurioje bus įvairių saugumo rizikos valdymo įrankų ir mokymo medžiagos: http://security.turiba.lv;
  • Rekomendacijos universitetams, ruošiantiems saugumo specialistus Europoje;
  • Skaitmeninis saugumo rizikos valdymo žodynas;
  • Video paskaitos įvairiomis saugumo rizikos valdymo temomis;
  • Geriausios saugumo rizikos valdymo praktikos rinkinys;
  • Praktinės užduotys studentams ir dėstytojams.

2023 m. vasarą bus surengtas intensyvus kursas studentams iš 6 šalių, kuriame bus išbandytos sukurta mokymo medžiaga ir įrankiai. 2024 m. rudenį vyks keli informaciniai renginiai – tarptautinė konferencija Latvijoje, nacionaliniai seminarai Nyderlanduose ir Suomijoje bei Ispanijos, Norvegijos ir Lietuvos partnerių organizuojami internetiniai renginiai.

 

Projekto koordinatorius: Turibos universitetas (Latvija)

Projekto partneriai:

Apsaugos profesionalų asociacija (Latvija)

Laurea taikomųjų mokslų universitetas (Suomija)

Avans taikomųjų mokslų universitetas (Nyderlandai)

Šiaurės universitetas (Norvegija)

Kazimiero Simonavičiaus universitetas

Barselonos nepriklausomas universitetas (Ispanija)