fbpx

Vyksta Duomenų ekonomikos dirbtuvės ir seminaras


Vasario 22-23 dienomis Kazimiero Simonavičiaus universitete vyko Duomenų ekonomikos dirbtuvės ir seminaras „Towards Data Economy Excellence Centre and Big Data Lab“, vadovaujamas prof. dr. Jari Kaivo-Oja (Suomija).

Renginyje pranešimus skaitė Prof. Dr. Jari Kaivo-Oja (University of Turku, Finland Future Research Centre), Prof. Dr. Dr. Steffen Roth (La Rochelle Business School), Dr. Levan Bzhalava (Business School of Caucasus University), Prof. Dr. Arūnas Augustinaitis (Kazimiero Simonavičiaus universitetas), Lasse Härkönen („Future Winners Oy“), Adomas Svirskas (Kazimiero Simonavičiaus universitetas, National Software and Services Technology Platform, H2020 programos ekspertas, Europos Komisija), Darius Verbyla (KazimieroSimonavičiaus Universitetas). Seminare taip pat dalyvavo įvairių šalies verslo įmonių atstovai.

Renginiu siekta apžvelgti naujausias duomenų ekonomikos ir didžiųjų duomenų metodų, tyrimo ir panaudojimo tendencijas, suformuoti kompetencijos centro ir virtualios tarptautinės laboratorijos steigimo ir veiklos principus bei aptarti projektines ir verslines bendradarbiavimo galimybes ir formas.

Kaip savo pranešime pabrėžė Kazimiero Simonavičiaus universiteto rektorius prof dr. Arūnas Augustinaitis, Didžiųjų duomenų (angl. Big Data) koncepcija yra pakankamai nauja ir nuolat kintanti, plačiai interpretuojama.

Prof. Dr. Jari Kaivo-Oja atkreipė dėmesį, kad „Didžiųjų duomenų revoliucija pakeis mūsų gyvenimo, darbo ir mąstymo būdą versle ir visuomenėje“.

IT strategas ir duomenų ekonomikos ekspertas Adomas Svirskas atkreipė dėmesį į tai, kad savaime duomenys yra tik žaliava, panašiai kaip nafta. Šiuo metu daugelis organizacijų deda pastangas, kad paverstų duomenis tinkama parduoti, paklausia preke. Duomenų ekonomika skatina inovacijas, kuria darbo vietas, yra naudinga tiek valstybiniam, tiek verslo sektoriui.

Pristatydamas Duomenų ekonomikos kompetencijos centro idėją, A. Svirskas pabrėžė, kad Centro tikslas – palengvinti ir skatinti pažangą duomenų ekonomikos srityje. Centras skatins sinergiją ir dialogą tarp įvairių skaitmeninės/duomenų vertės grandinės dalyvių.

Planuojamos šios Duomenų ekonomikos kompetencijos centro veiklos:

  • Šiuolaikiškas Duomenų mokslo mokymas ir studijų programų vykdymas (bakalauro ir magistro studijos);
  • Mokymų centras ir pritaikytos programos verslo bei viešojo sektoriaus specialistams, šios srities lyderių, novatorių ir praktikų pritraukimas;
  • Taikomieji tyrimai ir inovacijos per dalyvavimą nacionaliniuose ir tarptautiniuose projektuose, bendradarbiavimą Vyriausybe ir verslu;
  • Pristatymai, bandomosios programos ir gyvos laboratorijos, kad būtų išbandyta ir pademonstruota Duomenų ekonomikos sprendimų vertė;
  • Verslo inkubatorius duomenų technologijų startuoliams.

Dalinkis:

GRĮŽTI