fbpx

Vasario 2 dieną kviečiame stebėti nuotolinę diskusiją – „UBP perspektyva Lietuvoje“


Vasario 2 dieną, 17 val. kviečiame stebėti nuotolinę diskusiją „UBP perspektyva Lietuvoje“, kurią organizuoja Kazimiero Simonavičiaus universitetas (KSU) kartu su Lietuvos verslo ir pramonės asociacijomis: Lietuvos verslo konfederacija, Lietuvos pramonės, prekybos ir amatų rūmų asociacija, Lietuvos pramoninkų konfederacija, Lietuvos darbdavių konfederacija, Investuotojų forumas, Vilniaus pramonės ir verslo asociacija ir kitomis.

Renginį moderuoja prof. Birutė Visokavičienė ir KSU Rektorius prof. Arūnas Augustinaitis.

Tiesioginę renginio transliaciją kviečiame stebėti KSU YouTube kanalu: https://www.youtube.com/user/wwwksult/videos

UBP idėja – ir nauja, ir sena. Sena, kaip krikščioniškos ar komunistinės visuomenės utopija, nauja – kaip realus šiuolaikinis ekonominis ir inovacinis mechanizmas, atliepiantis į 4.0 pramonės revoliucijos iššūkius visose srityse – ir darbo rinkos, ir socialinės įtraukties, ir ekonominio konkurencingumo ir inovacijų bei kūrybos proveržiuose, jau nekalbant apie naujas kvalifikacijas, švietimo tobulinimą, regionų plėtros problemas, pagaliau – šalies konkurencines galimybes pasaulinėje rinkoje.

Akivaizdu viena – anksčiau ar vėliau dauguma šiuo metu lyderiaujančių šalių suks šia linkme, manytume, kad artimiausiuosius kelerius metus UBP klausimai taps tokie pat prioritetiniai Europos Sąjungoje kaip ir žaliojo kurso.

Manome, kad pats laikas pradėti svarstyti ir tirti UBP problemas Lietuvoje, juo labiau, kad iki šiol atlikti tyrimai yra labai skurdūs ir fragmentiški. Reikia rasti tinkamą mūsų šaliai modelį, atlikti nemažus namų darbus daugelyje sričių – faktiškai UBP įvedimas reiškia didžiules reformas ir transformacijas daugelyje sričių, pradedant finansų valdymu ir baigiant viešųjų paslaugų kokybiniu pasikeitimu. Tai reikalauja didelio parengiamojo darbo, visuotinio tarimosi bei koordinavimo ir akademinėje, ir verslo, ir politikos ir viešojo valdymo srityse.

Taigi, ar turime supratimą apie tai, kas yra UBP, ar šis modelis mums apskritai reikalingas ir priimtinas? Ar galėtume apibrėžti bent idealų norimą UBP modelį, tinkamą daugeliui gyventojų grupių? Verslui – tai ypatingas iššūkis – ar UBP taps akmeniu po kaklu, ar itin veiksmingu inovacinės ekonomikos veiksniu, generuojančiu didelę pridėtinę vertę ir kokybiškai keičiančiu darbo rinką bei santykius?

Dalinkis:

GRĮŽTI