fbpx

Tyrimo apie vaikų domėjimąsi klasikine muzika rezultatų pristatymas


stocksnap_qarlylcffs

 

Kazimiero Simonavičiaus universiteto Kūrybos visuomenės ir ekonomikos instituto direktorius doc. dr. Remigijus Venckus, kartu su lekt. Jolanta Sukoviene ir lekt. Renata Kondratavičiene parengė mokslinį tyrimą muzikos edukologijos tema. Tyrimo rezultatai bus pristatyti moksliniame pranešime „Klasikinė muzika kaip fundamentalus kultūros tekstas: ikimokyklinio amžiaus vaikų domėjimosi klasikine muzika skatinimas šeimoje ir darželyje“.

Pranešime pristatomi kiekybinio tyrimo duomenys apie klasikinės muzikos klausymą bei vertinimą ikimokyklinio amžiaus vaikų aplinkoje. Analizuojant kiekybinio tyrimo rezultatus, muzika yra specialiai traktuojama kaip plataus kultūros teksto dalis, o klasikinė muzika – kaip vienas iš daugelio kultūros teksto esminių fundamentaliųjų dalių. Pranešime daroma ir įrodoma prielaida, kad jauna ir besivystanti asmenybė neturi pakankamo kultūros teksto žinojimo, todėl žaidybiškai jungiant skirtingas kūrybines veiklas su klasikinės muzikos klausymu, inicijuojant diskusiją apie muziką šeimoje ir darželyje, galima gana greitai pelnyti vaiko susidomėjimą net ir labai plačiu klasikinės muzikos diskursu.

Pranešimas bus skaitomas tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų rengimo problematika“, kuri vyks 2016 m. gruodžio 8 d. Kauno kolegijoje (A.Mackevičiaus g. 27, Kaunas).

 

Dalinkis:

GRĮŽTI