Šį pavasarį Kazimiero Simonavičiaus universiteto (KSU) Teisės fakultetas pirmą kartą Lietuvos mokyklose vykdė projektą „Teisės diena“. Jo metu aplankyta 20 mokyklų, surengtos net 36 paskaitos moksleiviams įvairiomis teisinėmis temomis.
KSU dėstytojas, Lietuvos teisininkų draugijos Jaunųjų teisininkų skyriaus pirmininkas ir projekto „Teisės diena“ koordinatorius Olegas Beriozovas teigia, kad moksleiviai labiausiai domisi praktiniais pavydžiais: „Dažniausiai esame prašomi pateikti realius pavyzdžius, taip ir darydavome, kadangi teorinis lygmuo jiems mažiau įdomus“.
Mokyklų atstovai galėjo patys rinktis jiems įdomias temas iš KSU dėstytojų siūlomų:
Paklaustas, ar moksleiviai svajoja apie teisininko profesiją, Olegas Beriozovas pasakoja: „Kai kurie svajoja, tačiau ne visi. Ir tai visiškai normalu, kadangi būti teisininku gali ne kiekvienas ir vien tik svajoti neužtenka. Dažniausiai tie, kurie žino, jog savo gyvenimą sies su šia specialybe jau turi žinių, kodėl verta rinktis šią profesiją. Lankant mokyklas, buvo matyti, kurie moksleiviai ketina eiti teisininko keliu. Jie jau susipažinę su šia profesija, baigę kurią nors moksleivių teisės akademiją ar kursus, ieško informacijos internete, skaito naujienas, domisi teisinėmis aktualijomis“.
„Teisė įdomi savo universalumu ir gebėjimu išmokti logiškai mąstyti surandant teisingą atsakymą. Teisės mokslas yra lankstus, jis nėra monotoniškas, kadangi teisė keliauja kartu su visomis šiuolaikinėmis naujovėmis, prisitaiko prie besikeičiančių gyvenimo aplinkybių, tai mokslas, kuris lavina kiekvieno žmogaus gebėjimą tinkamai formuoti savo nuomonę, nesivadovauti emocijos, o argumentais įtikinant kitą asmenį“, – pasakoja projekto koordinatorius.
Olegas Beriozovas pabrėžia, kad teise domėtis yra svarbu kiekvienam: „Teisė nėra vien tai, kas parašyta teisės aktuose. Teisė yra kur kas platesnis dalykas, ji reguliuoja bet kokią sritį mūsų gyvenime, todėl ją žinoti būtina nepriklausomai nuo to, ką gyvenime veiksi: ar dirbsi teisinį darbą, ar vadybinį, ar tiesiog pardavinėsi savo gamybos saldainius“.
O. Beriozovo nuomone, tam, kad taptum geru teisininku reikia turėti tam tikrų charakterio savybių: atkaklumo, mokėjimo dirbti komandoje, žingeidumo, nuolatinio tobulėjimo ir kvalifikacijos kėlimo, oratorystės meno išmanymo, užsispyrimo. „O svarbiausia – turi išsiskirti iš visų kitų tam, kad tave pamatytų ir įvertintų kaip profesionalą“, – sako O. Beriozovas
Kazimiero Simonavičiaus universitetas planuoja ir kitais mokslo metais parengti įdomių ir aktualių paskaitų moksleiviams teisinėmis bei kitomis temomis.
Dalinkis: