fbpx

Sparčiausiai augantis KSU nenusileidžia didiesiems šalies universitetams


Šią savaitę Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) paskelbė Lietuvos mokslo ir studijų būklės apžvalgą, kurioje apibendrinama naujausia informacija, atspindinti Lietuvos mokslo ir studijų būklę 2016 m. Apžvalga grindžiama oficialiąja statistika, registrų duomenimis, teisės aktais, 2014-2016 m. MOSTA atliktais teminiais tyrimais, oficialiai pateiktomis ekspertų įžvalgomis.

Remiantis MOSTA apžvalgos duomenis, Kazimiero Simonavičiaus universitetas (KSU) yra sparčiausiai per 2011-2015 m. augęs universitetas – fiksuojamas 75 proc. įstojusiųjų skaičiaus padidėjimas. Tokio didelio augimo nepatyrė nė vienas Lietuvos universitetas, priešingai – didžioji dalis jų susidūrė su studentų skaičiaus mažėjimu. Išaugo tik 3 universitetai KSU (75 proc.), ASU (27 proc.) ir LSU (0,4 proc.) Visi likę patyrę studentų skaičiaus mažėjimą nuo -2 proc. (VU) iki -86 (LCC).

Auga ir stojančiųjų į KSU konkursinis balas – kiek daugiau nei 20 % padidėjo įstojusiųjų su konkursiniu balu 3 ir daugiau. Stojančiųjų konkursinio balo augimą be KSU patyrė tik 2 universitetai: LMTA ir LSMU.

MOSTA atliktos apžvalgos duomenimis, pagal mokslinių publikacijų, patenkančių į TOP 10 proc. labiausiai cituojamų publikacijų, tenkančių vienam tyrėjui skaičių, KSU rikiuojasi vienoje eilėje su VGTU ir VU, gerokai lenkdamas visus likusius šalies universitetus: KTU, VDU, MRU, LSMU, ŠU, ISM, LEU ir kt. Nors tarptautinių mokslinių publikacijų skaičiumi, tenkančiu vienam tyrėjui, KSU atsilieka nuo VGTU bei VU, tačiau jų kokybe ne tik sėkmingai konkuruoja su didžiaisiais šalies universitetais, turinčiais žymiai didesnius tyrėjų išteklius, bet ir juos pralenkia – vertinant publikacijų cituojamumą, KSU pralenkia VU ir nežymiai atsilieka nuo VGTU. Vertinant visų publikacijų skaičių, tenkantį vienam tyrėjui, KSU yra vienoje pozicijoje su VU bei KTU ir atsilieka tik nuo VGTU, LSMU ir ASU.

KSU rektorius prof. dr. Arūnas Augustinaitis, komentuodamas MOSTA atliktos apžvalgos duomenis, teigia, kad „tai ilgai lauktas ir visiškai dėsningas mūsų jauno Universiteto rezultatas. Jis rodo, kad naujos ir itin šiuolaikiškos mūsų Universiteto idėjos, vakarietiška vadybos kultūra ir moderni vadyba pradeda pasiteisinti. Nors Švietimo ir mokslo ministerija finansiškai neremia nevalstybinių universitetų mokslinės veiklos, džiugu, kad mūsų vadybiniai sugebėjimai ir veiklos efektyvumas tokiomis aplinkybėmis ne tik susilygina, bet ir keliolika kartų pranoksta valstybės išlaikomus universitetus. Didžiuojamės savo bendruomene, mokslininkais, veržliais studentais, ir tikime, kad mūsų šiuolaikiškos ir gyvybingos idėjos prasiskins kelius šiandieniame aukštojo mokslo sistemoje“.

 

Lietuvos_mokslo_ir_studiju_bukle_2016-81pav

 

Lietuvos_mokslo_ir_studiju_bukle_77pav

 

Lietuvos_mokslo_ir_studiju_bukle_78

Iliustracijos: MOSTA Lietuvos mokslo ir studijų būklės apžvalga 2016.

 

Dalinkis:

GRĮŽTI