fbpx

Šalčininkuose kuriasi Tarptautinis vaikų universitetas „Alfa“


Šalčininkuose nuo šių metų balandžio mėnesio veiklą pradės Tarptautinis vaikų universitetas “Alfa”. Tai Kazimiero Simonavičiaus universiteto projektas, jau antrus metus sėkmingai veikiantis Vilniuje ir nuo 2019 savo veiklą pradėjęs Alytuje ir Širvintose.

Tarptautinis vaikų universitetas “Alfa” Šalčininkų vaikams pasiūlys interaktyvias ir inovatyvias paskaitas technologijų ir inovacijų, mokslo, finansinio raštingumo ir lyderystės ugdymo, išmaniųjų technologijų ir socialinių tinklų naudojimosi bei kitomis temomis.

“Tarptautinis vaikų universitetas „Alfa“ jau kelerius metus veikia Vilniuje. Jo sėkmė ir puikūs atsiliepimai iš vaikų, tėvų bei mokytojų, paskatino plėstis į kitus miestus“ – teigė KSU Švietimo inovacijų centro vadovė Evelina Lipskaja. Pasak jos, šiuo metu vaikų universitetą lanko virš 300 vaikų.

„Vaikų universitetas „Alfa“ tai unikali terpė vaikams prisiliesti prie mokslo kitaip nei yra įpratę mokykloje. Pasitelkiant technologijas vaikai gali patys tirti, eksperimentuoti, pažinti naujus būdus ir atrasti šiuolaikinio mokslo pasiekimus. Vaikų universitete paskaitas dėsto akademikai, atstovai iš meno, verslo bei politikos sričių. Labai svarbus projekto aspektas Šalčininkų rajono vaikams – tai tarptautiškumas – vaikai iš įvairiakalbių aplinkų apjungiami į vieną bendrą darbo grupę. Taip siekiama ugdyti pagarbą žmogaus teisėms, tautiškumą, demokratišką požiūrį į pasaulėžiūrų, įsitikinimų ir gyvenimo būdo įvairovę, bei lavinti valstybinę kalbą. Todėl tikimės, kad ir Šalčininkuose Vaikų universitetas sulauks susidomėjimo“ – sakė E. Lipskaja.

Vaikų universitetas „Alfa“ tai – ne „žaislinis“ universitetas, jis paremtas realaus universiteto modeliu, jis toks pats mokslingas, atviras, ugdantis mokslo ir tyrimo įgūdžius kaip ir „tikras“ universitetas – su paskaitomis, praktinėmis tyrimo ir kūrybinio mąstymo užduotimis, seminarais ir net publikacijomis.

Vaikų universiteto užsiėmimai Šalčininkuose vyks kiekvieną penktadienį.

Daugiau informacijos apie tarptautinio vaikų universiteto „Alfa“ veiklas galima rasti: https://ksu.lt/padaliniai/vaiku-universitetas-alfa/

Tarptautinio vaikų universiteto „Alfa“ tvarkaraštis Šalčininkuose

KAM: 8-13 metų vaikams
KADA:
nuo 2019 m. balandžio 26 d.
KUR: Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos bendrabutis. A. Mickevičiaus g. 35, Šalčininkai
REGISTRACIJA: iki balandžio 15 d. el.p. edukacija@ksu.lt (Prašome nurodyti vieno iš tėvų/globėjų vardą ir pavardę, el.paštą, tel. nr., vaiko – vardą ir pavardę, asmens kodą)
KAINA: 40 €
ORGANIZATORIUS: Kazimiero Simonavičiaus universitetas

Kontaktai:
Evelina Lipskaja
Edukacinių inovacijų centro vadovė
Kazimiero Simonavičiaus universitetas
Mob. +370 655 44387
El.paštas: edukacija@ksu.lt

Dalinkis:

GRĮŽTI