fbpx

Pramogų ir turizmo industrijos studijos – nebijantiems iššūkių ir norintiems tapti turizmo ekspertais pasaulio mastu


Turizmo ištakos siejamos dar su XIX amžiumi, kai T. Kukas pradėjo organizuoti pirmąsias masines keliones traukiniu, kurios nei iš tolo neprimena šiandieninio turizmo. Šiandien platus kelionių būdų pasirinkimas, laisvai prieinamos organizatorių paslaugos ir kokybiškas apgyvendinimas turizmo sritį daro vis patrauklesne. Į tai atsižvelgia ir didieji universitetai, pritaikydami turizmo studijas prie besikeičiančių poreikių. KSU pramogų ir turizmo industrijos programa apima netgi tokius dalykus kaip virtualus turizmas, renginių vadyba, tarptautinė komunikacija ir pan. Be to, inovatyvus vadovų požiūris sudaro galimybes studentams dalyvauti patirtinio mokymosi projektuose. Apie studijas KSU, projekte įgytas patirtis bei turizmo industrijos aktualijas kalbinome KSU pramogų ir turizmo industrijos studentes Mariną Filipovą ir Faustą Kvedaraitę.

Iki pandemijos turizmo ir svetingumo sektoriai klestėjo, tai buvo bene pelningiausios sritys, kurių atrodė, kad niekas nepaveiks. Ar tai prisidėjo prie Jūsų sprendimo rinktis KSU siūlomą pramogų ir turizmo industrijos studijų programą?

 Fausta: „Taip, viena iš priežasčių buvo tokia. Bet taip pat šias studijas pasirinkau, nes daug keliauju. Esu aplankiusi daugybę šalių. Nuo ryškių ir gražių Didžiojo kanjono spalvų iki Europos gražiųjų miestų, kaip Venecija ir Milanas, bei Azijos rytų bei pietryčių. Vaikščiojus po Pekiną, Tokijų ir Honkongą. Nukeliavus iki Singapūro ir netgi Balio salos“.

Marina: „Pasirinkau šias studijas, nes plačiausia studijų programa, apimanti daug sričių – teisę, logistiką, marketingą“.

Prasidėjus pandemijai matėme, kaip duris užveria apgyvendinimo bei maitinimo paslaugas siūlančios įstaigos, visas pramogų sektorius, užsidaro ir valstybių sienos. Ar nebuvo minčių keisti studijų programą?

 Fausta: „Tokių minčių nebuvo, likau tvirtai apsisprendus likti šiose studijose, nes jos labai įdomios“.

Marina: „Nebuvo, nes anksčiau ar vėliau viskas vėl atsidarys ir žmonės bus ištroškę kelionių ir nuotykių“.

Kol kas šalys dar nėra pilnai atsidariusios turistams, yra keliami dideli saugumo reikalavimai svetingumo sektoriui. Kaip manote, kiek laiko reikės, kad turizmo ir svetingumo sektoriai vėl veiktų pilnu pajėgumu, galėdami neriboti klientų galimybių ir norų?

Fausta: „Kadangi po truputį vyksta skiepijimas, atsiranda galimybių pasai, tai manau, kad maždaug po poros metų viskas turėtų stoti vėl į savo vėžias“.

Marina: „Viskas priklausys nuo užsikrėtusiųjų skaičiaus“.

KSU universiteto pramogų ir turizmo studijų programos svetingumo dėstytojas A. Zinevičius inicijavo patirtinio mokymosi projektą studentams. Papasakokite plačiau apie šį projektą ir kas paskatino jame dalyvauti?

Fausta: „PTI antro kurso studentai buvo įtraukti į projektą, kurio metu, turėjome vienai nakčiai su pusryčiais apsigyventi viename iš siūlomų viešbučių. Šio projekto metu turėjome įvertinti viešbučio aptarnavimą, švarą, kambarius, foje ir pusryčius. Dėstytojas davė klausimyną, kurį turėjome nuosekliai užpildyti. Na, o vėliau teko atlikti SSGG analizę ir palyginti savo viešbutį, kuriame gyvenome, su kitais priskirtais, panašaus tipo viešbučiais.

Mane dalyvauti šiame projekte paskatino tai, kad jau nuo mažens skraidau po pasaulį ir apsigyvenu įvairių tipų viešbučiuose, todėl buvo įdomu patyrinėti Lietuvos vieną viešbutį ir pamatyti, koks jame aptarnavimas bei kambariai“.

Marina: „Projektas buvo labai įdomus, interaktyvus. Online mokymai savotiškai vargina, tad tai buvo nuostabi proga kažkiek grįžti prie gyvo bendravimo ir pasijusti tikru viešbučio kritiku. Taip pat labai įdomu buvo pažvelgti į viešbutį kitu kampu –  atidžiai stebėti numerio švarą, ar atitinka visus priešgaisrinius reikalavimus“.

Kokią patirtį įgijote šiame projekte?

Fausta: „Patirtis buvo tokia, kad galėjau gyvai susipažinti su svetingumu. Apie tai girdėti ne tik teorijoje, bet pajausti realybėje“.

Marina: „Pandemija padarė nemažą žalą sveikatingumo verslui, tačiau Lietuvos viešbučiai nenuleidžia rankų ir iš visų jėgų stengiasi pritraukti įmanomus klientus“.

Ar savo ateitį ir toliau žadate sieti su turizmo ir svetingumo sritimi? Kokie Jūsų ateities planai?

Fausta: „Taip, tikrai žadu sieti savo ateitį su turizmu ir svetingumo sritimi arba keliauti į pramogų pasaulį. Na, o ateities planai yra turizmas, pramogos ir kelionės!“

Marina: „Dabartinėje pasaulio situacijoje labai sunku kurti ateities planus, aišku,  norėtųsi sieti savo gyvenima su pasirinkta profesija“.

Dalinkis:

GRĮŽTI