fbpx

Paaiškėjo konkurso „Ateities lingvistas“ nugalėtojai


Kazimiero Simonavičiaus universitetas, minėdamas Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimo 100-metį, vasario mėnesį pakvietė paskutinių klasių moksleivius dalyvauti konkurse „Ateities lingvistas“. Moksleiviai buvo kviečiami sukurti esė apie ateities lingvisto viziją.

Konkurso tikslas – skatinti moksleivių domėjimąsi šiuolaikinės lietuvių kalbos ateities perspektyvomis, pakitusiu jos vaidmeniu visuomenėje, kalbos reikšme ir verte naujųjų medijų ir socialinių tinklų aplinkoje, kalbos technologijomis ir skaitmeniniais ištekliais, ugdyti modernų ir laisvą požiūrį į kalbą, stiprinti vertybinį identitetą ir kalbinį sąmoningumą, lavinti kalbos, kaip kūrybiškumo šaltinio, suvokimą, plėtoti kritinį mąstymą ir kalbinės raiškos gebėjimus, kelti lietuvių ir kitų Lietuvos tautinių bendrijų kalbų prestižą.

Konkurso nugalėtojai

Pirmo laipsnio diplomu įvertintas ir planšetinį kompiuterį laimi  Molėtų gimnazijos III a klasės mokinė Aurita Petrulytė ir jos esė „Ar reikia lietuvinti visus žodžius ir terminus iš interneto erdvės, kurie ateina su naujais reiškiniais, jei taip – kaip tą padaryti (su pavyzdžiais)“. Padėka skiriama lietuvių kalbos mokytojai Lina Urbanavičienei.

Vertintojų komentaras: Mokinė supranta problemų sudėtingumą, turi įdomių idėjų, tinkamai pasiremia istoriniais pavyzdžiais. Teksto struktūra, minčių dėstymo nuoseklumas gerai apgalvoti.

Antro laipsnio diplomu įvertintas ir mobilias garso kolonėles laimi  Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos 3b klasės mokinys  Jonas Juozaponis ir jo esė „Kokias kalbai (mokymuisi, vertimui, informacijos paieškai, kalbos pristatymui užsieniečiams; susikalbėjimui su kitakalbiais draugais) skirtas mobiliąsias programėles reikėtų sukurti ateityje?“ Padėka skiriama mokytojai Dainorai Eigminienei.

Vertintojų komentaras: Už asmeninės atsakomybės supratimą, už gyvą kalbą, už įdomias idėjas. Trūksta, tiesa, griežtesnės struktūros, yra klaidelių.

Antro laipsnio diplomas įvertintas ir mobilias garso kolonėles laimi  Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro 11 klasės mokinys Paulius Lėveris už esė „Lietuvių kalbos ateitis technologijų amžiuje“. Padėka skiriama mokytojai Alfredai Jocienei.

Vertintojų komentaras: Už asmeninės atsakomybės supratimą, už gyvą kalbą, už įdomias idėjas. Trūksta, tiesa, griežtesnės struktūros, yra klaidelių.

Beje, Pauliaus Leverio esė  taip pat pelnė ir Valstybinės Lietuvių kalbos komisijos aukščiausią įvertinimą už sklandžiausią kalbą.

Su konkurso nugalėtojais susisiekiama asmeniškai, geriausiai įvertintų esė konkurso autoriai kviečiami kovo 23 d. 13 val. į Kazimiero Simonavičiaus universitetą, kur bus įteiktos padėkos ir prizai.

Konkursą remia Valstybinės lietuvių kalbos komisija.

 

 

 

 

Dalinkis:

GRĮŽTI