fbpx

Nuotolinės studijos KSU. Kaip mums sekasi?


Jau trejus metus Kazimiero Simonavičiaus universitetas vykdo nuotolines (angl. online) studijas. Šiuo metu vyksta priėmimas į Verslo vadybos, Teisės bei Aviacijos vadybos nuotolines studijas. Dėl šalyje paskelbto karantino vos per vieną savaitgalį Universitetas visas studijų programas pritaikė nuotoliniam darbui. Su Studijų skyriaus direktore Ieva Nadvaravičiūte kalbamės apie tai, kaip sekėsi užtikrinti sklandų Universiteto darbą be jokių pertraukų.

Ieva Nadvaravičiūtė (KSU nuotr.)

Kaip sekėsi studijų procesą pritaikyti nuotolinėms studijoms?

Studijų procesą pritaikyti nuotolinėms studijoms sekėsi gerai. Universitetas jau turi patirties vykdant nuotolines studijas, todėl turėjome visas reikalingas priemones, procesai buvo aiškūs ir jau išbandyti. Visų studijų programų paskaitos nuotoliniu būdu vyksta tik antrą savaitę, dėl to vis dar kyla nedidelių nesklandumų, tačiau bendradarbiaudami tiek su dėstytojais, tiek su studentais tuos nesklandumus stengiamės kuo greičiau išspręsti. Svarbiausia komunikuoti!

Kaip į pasikeitusį darbo pobūdį reagavo universiteto dėstytojai?

Dėstytojai reagavo įvairiai, vieniems toks darbas priimtinas ir patogus, kitiems dėstytojams (ypač tiems, kurie neturi nuotolinio dėstymo patirties) reikėjo šiek tiek pagalbos, tačiau dauguma sutiko bendradarbiauti ir prisitaikė prie esamos padėties.

Kokių atsiliepimų sulaukėte iš studentų?

Atsiliepimai, kurių sulaukiau, buvo teigiami. Kai kurie studentai po nuotolinių paskaitų teigė, kad toks mokymosi metodas net patogesnis nei vykstant į Universitetą. Taip pat kai kurie nesitikėjo, kad nuotoliniu būdu galima dirbti taip patogiai ir produktyviai.

Kaip manote, kas lėmė tokį greitą Universiteto perėjimą į nuolatines studijas?

Mes jau turėjome nuotolinių studijų formą ir vykdėme jas ne pirmus metus. Nemažai dėstytojų dirbo nuotoliniu būdu ir žinojo, kaip naudotis nuotolinio darbo įrankiais. Administracijos darbuotojams nebuvo sudėtinga apmokyti dėstytojus, kurie tokios patirties neturėjo, nes buvo sukurtos visos instrukcijos. Taip pat buvome numatę sudėtingas situacijas, su kuriomis dėstytojai gali susidurti, buvome pasiruošę jas spręsti.

Išankstinis priėmimas į KSU studijų programas jau įsibėgėjo. Papasakokite, kaip karantino metu vyksta priėmimo procesas?

Karantino metu priėmimo procesas nesustojo. Norintys studijuoti, kaip ir prieš karantiną, pildo paraišką Universiteto svetainėje www.ksu.lt. Kandidatūra peržiūrima ir pretendentas kviečiamas į motyvacinį pokalbį. Skirtumas tik tas, kad pokalbis vyksta ne gyvai bendraujant su priėmimo komisija, o nuotoliniu būdu. Tai labai patogus būdas, nes kandidatui nereikia niekur vykti iš namų.

 

Dalinkis:

GRĮŽTI