fbpx

Mokslo metus pradėjo per 190 Tarptautinio vaikų universiteto „Alfa” studentai


Tarptautinio vaikų universiteto “Alfa” atidarymas

Paskutinį rugsėjo penktadienį nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje iškilmingai ir šventiškai pažymėta Tarptautinio vaikų universiteto „Alfa“ mokslo metų pradžia. Per 190 vaikų iš penkių Vilniaus mokyklų nuo šiol tapo ir studentais, kurie kartą į mėnesį Kazimiero Simonavičiaus universitete klausys paskaitų įvairiomis temomis.

Jauniesiems studentams paskaitas skaitys ne tik akademikai, tačiau ir atstovai iš meno, verslo bei politikos sričių. Jaunųjų studentų laukia interaktyvios, technologinės paskaitos bei, naujiena – savaitgalinės stovyklos.

Tarptautinio „Alfa“ vaikų universiteto studentais taps 3-ios klasės moksleiviai iš įvairiakalbių mokyklų:  „Saulės“ privačios gimnazijos, Vilniaus Simono Konarskio mokyklos, Vilniaus Aleksandro Puškino gimnazijos, Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazijos, Šeškinės pradinė mokykla, Vilniaus privati gimnazija ir Vilniaus Naujamiesčio mokyklos. Anot edukacinės programos vadovės Evelinos Lipskajos, socialinių ar kultūrinių skirtumų turinčių vaikų integravimas į bendrą darbo grupę padės ugdyti pagarbą žmogaus teisėms, tautiškumą, demokratišką požiūrį į pasaulėžiūrų, įsitikinimų ir gyvenimo būdo įvairovę.

Aštuonis mėnesius truksiančioje universiteto sesijoje vaikai klausysis paskaitų, diskutuos ir dalyvaus praktiniuose užsiėmimuose šiomis temomis: technologijų ir inovacijų, kalbų, karjeros planavimo, lyderystės, komunikacijos, ateities įžvalgų, ekonomikos, verslumo ir turizmo. Be numatytų sesijų taip pat vaikai bus kviečiami į specialias dienos stovyklas savaitgaliais, kuriose numatoma unikalių edukacinių  pramogų programa.

Tarptautinis vaikų universitetas „Alfa“ – tai 2018 m. pradžioje įsteigta edukacinė programa, vykdoma remiantis sėkmingu Lenkijos partnerių Kujavijos – Pamario Aukštosios mokyklos, Vaikų universiteto pavyzdžiu. Semestro pabaiga numatoma 2019 m. gegužę.

Dalinkis:

GRĮŽTI