fbpx

Mados industrijos pirmakursiai pristatė semestro kūrybinius projektus


Lapkričio 22 d. Mados industrijos pirmakursiai pristatė kūrybinius projektus doc. dr. Rasos Levickaitės dėstomo dalyko „Kūrybinės industrijos“ baigiamajame projekte. Kaip teigia dėstytoja doc. dr. Rasa Levickaitė, kūrybiniai projektai suteikia studentams laisvo mąstymo galimybę, projektuose atsispindi studentų mylima mados sritis, lavinami analizės, informacijos rinkimo, sisteminimo, vizualizavimo, pristatymo įgūdžiai. Šiais metais temų įvairovė buvo nuo virtualios mados, interjerų, juvelyrikos, augalų motyvų, odos madoje iki tvarumo, sąmoningumo, perdirbimo, taršos mažinimo tematikos.

Mados industrijos pirmo kurso studentė Gabrielė Mickutė teigia, kad studijuodama „Kūrybinių industrijų“ dalyką ir atlikdama įvairius projektus tobulina savo raštingumą, viešąjį kalbėjimą ir komunikabilumą. Taip pat sužinojo ir įsigilino į ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio kūrėjų biografijas, menininkus ir jų darbus.

„Atlikdama šį projektą praturtinau maketavimo žinias bei ieškodama informacijos apie savo pasirinktą temą išmokau įdomių faktų apie meno mokyklą Bauhaus, kuri egzistavo prieš 100 m. Taip pat surinkusi informaciją, ją pristačiau ir pasidalinau su savo kursiokais, kurie, tikiuosi, pagilino savo žinias“, – teigia Gabrielė.

Studentė Rosita Miežytė akcentuoja, kad projektiniai darbai yra jos mėgstamiausia atsiskaitymo forma. Jų kūryba reikalauja ne tik informacijos ieškojimo ir jos sisteminimo gebėjimų, bet ir vizualinės estetikos supratimo. Projektiniai darbai įkvepia domėtis, leidžia tobulėti ir augti akademinėje aplinkoje. Rosita teigia, kad „savo mados projektą, kūrybinių industrijų dalykui, siejau su virtualios mados industrija. Virtuali mados industrija yra naujas, tačiau sparčiai augantis mados modelis. Šios industrijos grožis slypi jos kūrybiškume ir tvarume. Kuriant mados projektą, virtualios mados tema, teko susidurti su naujais dizaineriais, statistikos duomenimis, įdomiais faktais, kurie man leido praplėsti mados industrijos žinias“.

Mados industrijos pirmakursė Justė Dumčiūtė dalijasi savo patirtimi: „Kuriant projektus darosi lengviau įvairius informacijos šaltinius paversti kūrybine forma. Projektai skatina smalsumą, nes yra susiję su kūrybine raiška. Taip pat projektinė veikla vis labiau ugdo atsakomybę ir leidžia anksčiau turėtas idėjas realizuoti ir įgyvendinti“. Anot Justės, savo darbe ji pristatė gamtos įkvėptus dizainus bei rėmėsi asmenine patirtimi, kaip įvairūs gėlių žiedai skleidžiasi į asmeninius drabužius. Džiugu, kad projektai padeda kūrybiškai jungti asmeninę patirtį kartu su bendru turiniu.

Dalinkis:

GRĮŽTI