fbpx

Lietuvos bėgimo čempionas A. Žemaitaitis: disciplina padeda ir aviacijos studijose


„Norint pasiekti gerų rezultatų, turi patikti tai, ką darai. Aviacija mane supa ne tik studijose, tačiau ir darbinėje veikloje, o ir nemažai draugų yra sutikti studijuojant universitete, tad man šis sektorius ypatingai artimas širdžiai ir įdomus“, – sako Kazimiero Simonavičiaus universitete aviacijos vadybą trečius metus studijuojantis Algimantas Žemaitaitis.

Algimantas studijuoti į Vilnių atvyko iš mažo Lukšių miestelio. Sostinėje greitai susirado ne tik draugų, bet ir mėgstamą veiklą  –  bėgimą, kuris tapo profesionalaus sporto karjeros pradžia. KSU studentas profesionaliai treniruojasi vidutinių distancijų bėgimams ir džiaugiasi puikiu rezultatu  –  2024 metų žiemos sezono iškovotu 800 metrų bėgimo Lietuvos čempiono titulu. Be Aviacijos vadybos studijų ir sporto, Algimantas savo laisvalaikį skiria kelionėms, draugams ir savo šuniukui Džiugui.

Paklaustas apie studijų pasirinkimą A. Žemaitaitis pasakoja, kad studijos Kazimiero Simonavičiaus universitete jam nebuvo pirmosios. Po mokyklos baigimo jis stojo į kitą universitetą, kur taip pat rinkosi studijų programą, susijusią su aviacija. Studijų metu suprato, kad jo netenkina studijų kokybė, o ir karjeros galimybės baigus šią programą, pasirodė gana ribotos. Tuomet Algimantas iš draugų išgirdo apie Aviacijos vadybos bakalauro studijas Kazimiero Simonavičiaus universitete. Studijas KSU baigę arba tuo metu studijavę bičiuliai, gyrė universiteto dėstytojus, praktinį studijų aspektą. Algimantui buvo aktualu, jog universitetas lanksčiai žiūri į dirbančius studentus ir čia sudaromos visos sąlygos, leidžiančios derinti studijas su darbu ir pomėgiais. Tai lėmė Algimanto pasirinkimą pradėti Aviacijos vadybos studijas Kazimiero Simonavičiaus universitete.

Nors šiuo metu nedirbu aviacijos sektoriuje, įgytos žinios aktualios yra lengvai pritaikomos daugelyje sričių. Oro uosto infrastruktūros planavimas, savo įsivaizduojamų avialinijų projekto kūrimas, valstybių aviacijos sektoriaus perspektyvų ir pavojų vertinimas, aviakompanijų biudžeto analizė – tai tik keli pavyzdžiai, ką per šiuos tris metus veikėme su kolegomis“, – sako Algimantas. Studentas mini, kad KSU turi visą reikalingą infrastruktūrą kokybiškam mokslui bei praktikavimuisi. Kaip sako Algimantas, atėjus dienai, kai sukurtos situacijos nebebus simuliacijos,  gerai paruošti studentai jausis žymiai drąsiau atlikdami tikras užduotis realioje aviacijos aplinkoje. „Savo ateitį sieju su aviacija. Šiuo metu mane labiausiai domina darbas oro uostuose, jų infrastruktūros planavimas, rizikų ir krizių valdymas. Kaip tik planuoju atlikti praktiką oro uoste, po kurios tikiuosi dar aiškiau išsigryninti ateities planus”.

Į klausimą, kaip pavyksta suderinti studijas, darbą ir bėgimo sportą, Algimantas atsako, kad  svarbu išmokti planuoti savo laiką. „Disciplina, laiko planavimas, kantrybė, užsispyrimas ir kryptingas rezultato siekimas praverčia ne tik sporte, bet ir studijose“, – sako jis.

Lankstaus studijų grafiko dėka, Algimantas gali dirbi, sportuoti ir planuoti keliones. Kaip teigia KSU studentas, „labai patogu, kai yra galimybė į paskaitas prisijungti nuotoliu, nespėjus sudalyvauti – visada galima peržiūrėti paskaitos įrašą, o atsiskaitymus dažnai taip pat pavyksta suderinti man patogiu laiku, neaukojant jokių kitų savo veiklų“. Jis taip pat džiaugiasi universiteto suteikiama galimybe pažinti tikrus aviacijos srities profesionalus, kurie nuoširdžiai ir atsidavusiai dalinasi savo patirtimi, patarimais ir žiniomis. „Smagu mokytis iš žmonių, daug pasiekusių šioje srityje. KSU paskaitos nėra grįstos vien sausa teorija“, – sako Algimantas.

Algimantas aktyvus ir po paskaitų – jis  kuravo universiteto bėgimo komandą, dalyvauja universiteto renginiuose, atstovavo universitetui Lietuvos studentų lengvosios atletikos varžybose. „Galimybė įsitraukti į kitas veiklas suteikia man galimybę augti kaip asmenybei“, sako jis. Būsimiems studentams Algimantas linki įsiklausyti į save, įvertinti savo pomėgius, rasti draugų, kurie gali daugiau papasakoti apie savo patirtį universitete.

Dalinkis:

GRĮŽTI