fbpx

KSU tapo oficialiu „Futures Platform“ atstovu Lietuvoje


Šią savaitę Kazimiero Simonavičiaus universiteto Didžiųjų duomenų kompetencijų centras tapo oficialiu „Futures Platform“ atstovu Lietuvoje. „Futures Platform“ yra strateginių įžvalgų įrankis, padedantis įmonėms planuoti savo veiklą, atsižvelgiant į ateityje laukiančius pokyčius.

Suomijos mokslininkų ir specialistų 2016 metais sukurtas ir komercializuotas tendencijų numatymo įrankis leidžia susidaryti platų socialinių pokyčių technologijose, ekonomikoje, aplinkoje ir politikoje vaizdą. Unikali „Futures Platform“ informacijos saugykla talpina duomenis apie daugiau nei 700 ateities fenomenų. „Futures Platforms“ veikia SaaS principu (angl. software as a service – programinė įranga kaip paslauga).

Prof. dr. Jari Kaivo-oja

„Tai, kas šiuo metu vyksta pasaulyje, puikiai iliustruoja tokio pobūdžio įrankių poreikį ir naudą“ – teigia dr. Jari Kaivo-oja, Kazimiero Simonavičiaus universiteto profesorius, Ateities įžvalgų ir strateginio valdymo magistro studijų programos vadovas. Pasak jo, „pasaulis jau seniai gyvena taip vadinamomis VUCA (angl. volatility, uncertainty, complexity, ambiguity) sąlygomis – nepastovumo, neapibrėžtumo, sudėtingumo bei dviprasmybių – kurios būdingos daugelių šių dienų reiškinių, taip pat ir COVID-19 (https://www.futuresplatform.com/blog/covid-19-world-after). Ir tokiomis realaus gyvenimo sąlygomis standartiniai sprendimai netinka, reikia naujų agile metodų. Strateginės įžvalgos ir įrankiai, tokie kaip „Futures Platform“, suteikia tam tikras konstrukcijas (angl. frameworks), kuriuose tiek verslo įmonės, tiek politikai, tiek nevyriausybinės organizacijos gali tirti ateitis, kurti ir testuoti verslo strategijas, planuoti pokyčius. Šis strateginių įžvalgų įrankis, kuris gali būti pritaikytas organizacijoms atsižvelgiant į jų specifinius verslo ir socialinius poreikius, yra plačiai naudojamas Europos pramonėje ir versle“.

„Futures Platform“ įrankis suteikia daug išsamios ir naudingos informacijos apie pasaulines įvairių sričių tendencijas. Tai padeda numatyti laukiančius pokyčius bei atitinkamai planuoti organizacijos veiklą tiek artimoje, tiek tolimoje ateityje neatsiliekant nuo pasaulinių tendencijų bei apsisaugant nuo investicijų į sritis, kurių aktualumas ateityje bus sumenkęs.

Prof. dr. Arūnas Augustinaitis

Naudojantis „Futures Platform“ siūlomais bendradarbiavimo įrankiais lengva į procesus įtraukti komandos narius ar kitas suinteresuotąsias šalis. „Pavyzdžiui, savivaldybės, planuodamos miestų ir regionų plėtros scenarijus, gali panaudoti „Futures Platform“ įrankį, įtraukdamos į strategavimo procesą visas suinteresuotas puses bei matyti ne tik, kaip jų planuojama plėtra koreliuoja su pasaulinėmis miestų ir regionų plėtros tendencijomis ir megatendencijomis, bet ir tarpusavyje tarp visų suinteresuotųjų pusių“ – teigė prof. dr. Arūnas Augustinaitis, Ateities įžvalgų ir strateginio valdymo magistro studijų programos dėstytojas.

 

Saku Koskinen

Saku Koskinen, įžvalgų ekspertas ir „Futures Platform“ partneris teigia: „Naujausi pasauliniai įvykiai ir laukinė korta, pavadinimu „Covid-19“, dar kartą įrodė nuolatinio numatymo ir horizonto skenavimo svarbą. Kasdien dirbame su pirmaujančiomis pasaulio organizacijomis dėl su ateitimi susijusių procesų ir veiklos, o pastaruoju metu jaučiame stiprų šių organizacijų signalą kurti nuolatines ir automatizuotas dirbtiniu intelektu pagrįstas prognozavimo sistemas ir sprendimus. Yra dvi pagrindinės šio poreikio priežastys: akivaizdus laiko ir išteklių trūkumas šiai veiklai vykdyti ir tai, kad jau nebepakanka suprasti savo pačių industrijos ar srities tendencijas ir poveikį, reikia mokėti įvertinti ateitį plačiau. Būtent todėl mes, „Futures Platform“, siekiame sukurti pasauliniu mastu pirmaujančią įžvalgų platformą“.

Su „Futures Platform“ kuriamas ateities scenarijus nėra vienkartinis projektas, vykdomas kas keletą metų. Tai nuoseklus informavimas apie naujausius pokyčius, kurie yra svarbūs organizacijai ir jos veiklai. Tendencijų radaras, kuris yra pagrindinis „Futures Platform“ įrankis, vizualizuoja, kurios tendencijos paveiks ateitį – įvedę raktažodžius, viename paveiksle galite matyti holistinį pokyčių, susijusių su savo tema, vaizdą 360 laipsnių kampu. Šis įrankis padeda vadovams ir valdymo komandoms, drauge dirbti su naujausiomis įžvalgų analizėmis. Radarą papildo vienu paspaudimu pasiekiami ateities įžvalgų ekspertų straipsniai bei vaizdo įrašai, leidžiantis susidaryti platesnį vaizdą apie tai, kaip keičiasi pasaulis. Daugiau apie „Futures Platform“ galima sužinoti www.futuresplatform.com.

Šiuo metu Futures Platform naudoja tokios organizacijos kaip „Business Finland“, „Fortum“, „Fiskars Group“, Europos Komisijos Jungtinių tyrimų centras, IESE Business School in Barselona bei kitos lyderiaujančios organizacijos.

Daugiau informacijos:

KSU kancleris Darius Verbyla, el. p. darius.verbyla@ksu.lt, mob. tel. +370 612 78 493

Daugiau apie „Didžiųjų duomenų kompetencijų centrą“ galima sužinoti bigdataexcellence.com.

Dalinkis:

GRĮŽTI