fbpx

KSU studentė Karina: pramogų ir turizmo industrijų studijos atvėrė duris į kūrybiškumą


„Pasirinkau ir  įstojau į Pramogų ir turizmo industrijų studijas pandeminės krizės laikotarpiu, tuomet, kai buvo sunku prognozuoti ateitį. Tačiau dabar matau daug darbo pasiūlymų, kur yra ieškoma būtent šios srities specialistų. Tad įsidarbinti pagal specialybę tikrai nesunku, ypač kalbant apie turizmo sritį, nes ji yra be galo plati, o  turizmo pagrindus turinčių profesionalų rinkoje ypatingai trūksta. Taip pat turizme galima greitai kopti karjeros laiptais, siekti finansinių rezultatų. Sunku pasakyti, kokios bus ateities tendencijos, galiu tik spėti, kad po 10-15 metų laisvalaikio, poilsio ir turizmo koncepcija keisis iš esmės. Aš pasirinkau studijas Kazimiero Simonavičiaus universitete, kur dėstomos naudingos, įdomios, įtraukios paskaitos, kurias dėsto ne tik lektoriai ir profesoriai, bet verslininkai ir savo srities ekspertai-profesionalai. Tad ieškantiems įdomių ir nestandartinių studijų, rekomenduoju rinktis KSU“, – apie savo studijų patirtį pasakojo Karina German, studijuojanti pramogų ir turizmo industrijų antro kurso bakalauro studijų programoje Kazimiero Simonavičiaus universitete.

Studijas pasirinko pagal savo hobį

Ne veltui sakoma: „daryk kas tau patinka ir nei minutės nereikės dirbti“, nes KSU studentė Karina Germam yra puikus pavyzdys, kaip savo hobį – renginių ir pramogų organizavimą, kūrybą ir net dainavimą, puikiai derina su savo pramogų ir turizmo industrijų studijomis universitete bei būsima prodiuserės karjera. Karina rinkosi iš keleto Lietuvos universitetų siūlomų studijų programų, tačiau Kazimiero Simonavičiaus universitetas jai pasirodė patraukliausias.

„Iš pradžių pasirinkau Kazimiero Simonavičiaus universitetą bei Pramogų ir turizmo industrijos programą vien dėl prodiusavimo modulio, kurį studijavau antrame kurse, nes svajoju tapti televizijos laidų prodiusere. Taip pat mane domina renginių organizavimas, o peržiūrėjus visus Lietuvos universitetus, supratau, kad KSU pagal mano poreikius ir būsimos karjeros perspektyvą man tiktų labiausiai. Kadangi šioje studijų programoje mes mokomės tiek turizmo, tiek pramogų industrijų dalykų, visada kalbama apie darbo rinkos poreikį po studijų baigimo, todėl yra išlaikomas balansas tarp teorinių ir praktinių žinių. Daug palaikymo, įkvėpimo ir naudingų patarimų sulaukiame iš savo dėstytojų, kurie pramogų ir turizmo srityje dirba ne vienerius metus, ir dalinasi ne tik savo žinių bagažu, profesinėmis paslaptimis, bet ir gauname praktinių patarimų, atliekant realias gyvenimo situacijas atliepiančias užduotis“, – savo įžvalgomis dalijosi KSU antrakursė Karina German.

Studijų metu skatinamas kūrybiškumas ir savarankiškumas

Šiuo metu, KSU studentė Karina yra išvykusi studijuoti į Bulgariją pagal Erasmus+ programą. Ji teigia, jog kiekvienam studentui vertėtų išbandyti šią nuostabią galimybę, nes Erasmus+ programa leidžia pagerinti savo anglų kalbos žinias ir išbandyti studentišką gyvenimą kitoje šalyje. Taip pat, tai puiki proga pabendrauti su studentais praktiškai iš visų pasaulio kampelių ir susipažįsti su jų kultūra, tradicijomis. Be abejo, tai yra ir puiki galimybė ugdyti  savarankiškumą ir išbandyti, ar  jau esi pasiruošęs gyventi vienas, rūpintis savimi ir šiaip gyventi suaugusių gyvenimą. Karinos nuomone, tai tikrai pati geriausia patirtis jos gyvenime, tad ir kitais metais planuoja keliauti svetur ir pasisemti įspūdžių.

„KSU – daugiau nei universitetas, nes Lietuvos universitetai labiau konservatyvūs, besivadovaujantys tradiciniais standartais. Kas mane traukia KSU tai, kad mes mokomės labai šiuolaikiškoje aplinkoje, pagal europinį standartą, kur studentas neprivalo sėdėti universitete nuo 8 iki 20 valandos. Yra sudarytos visos sąlygos derinti studijas su darbu, tad galime džiaugtis studentišku gyvenimu, keliauti, plėsti savo akiratį ir studijuoti savarankiškai. Kazimiero Simonavičiaus universiteto dėstytojai skatina kūrybiškai atlikti užduotis. Aš stengiuosi visada pateikti savo darbus įvairiai, kad būtų įdomu ne tik dėstytojui skaityti ir vertinti, bet ir man pačiai būtų idomu sužinoti ir išmokti vis kažko naujo. Manau, tai yra vienas iš patraukliausių dalykų universitete, nes kūrybiškumas virsta gilesniu domėjimusi savo profesija, skatina tobulėti ir atveria duris, siekiant karjeros perspektyvų“, – džiaugėsi savo pasirinkimu KSU studentė Karina.

 

Dalinkis:

GRĮŽTI