fbpx

KSU renginiai „Tyrėjų naktyje”


ksu-tyreju-naktyje-bendras-fb

Kasmet, paskutinį rugsėjo penktadienį, Tyrėjų naktis primena: „Nebūtina gimti Einšteinu, kad kasdien atrastum ką nors naujo!”. Šiemet renginys vyks rugsėjo 30 dieną ir visus mokslo entuziastus kvies į daugiau nei 300 nemokamų ir nepakartojamų renginių įvairiuose Lietuvos miestuose.

Kazimiero Simonavičiaus universitetas šiai ypatingai mokslo nakčiai parengė 3 renginių programą, kviesiančią leistis į netradicinę mokslo pažinimo kelionę:

18:00 Paskaita: Ar tik Agatos Kristi romanuose nusikaltimo tyrimas pateikia staigmenų?

Baudžiamosios teisės ekspertas lekt. Vilius Paulauskas pasakos apie netikėčiausius posūkius ir baigtis nusikaltimų tyrimuose, garsiausias bylas, nustebinusias tyrimo metu išaiškėjusiais faktais, taip pat palies įvairius aspektus, susijusius su nusikaltimų tyrimais.

Domiesi baudžiamąja teise? Įdomu, kaip tyrėjai išsiaiškina, kas ir kaip įvykdė nusikaltimą? Išvydęs reportažą apie atskleistą nusikaltimą, nejučia „prilimpi“ prie televizoriaus ekrano? Bandai suvokti ir įvertinti nusikaltimų motyvus? Labiausiai mėgsti detektyvinius serialus, tokius kaip „CSI“, „Šerlokas“ ir kt.? Žinai, ką rašė Agata Kristi? Ši paskaita kaip tik tau!

19:00 Paskaita: Ar aš / Ar tu / Ar kitas yra Don Žuanas?

Kultūros studijų lauke jau kelis metus besidarbuojanti lekt. Kristina Stankevičiūtė savo pranešimu kelia provokacinių klausimų virtinę. Don Žuanas ar donžuanas? Dramos personažas, elgesio modelis, sąmoningas pasirinkimas ar laikinas sutrikimas? Kokia jų istorija? Pranešėja aptars kaip kinta požiūris į moterų suvedžiotojus vakarietiškoje kultūroje XXI – ajame amžiuje. Teorinis žvilgsnis kreipiamas į istoriją, teoriją ir kritiką.

Domiesi sociologija? Tau įdomūs visuomenėje vykstantys procesai? Bandai suvokti, kas skatina žmones laužyti nusistovėjusias visuomenės normas? Girdėjai Don Žuano istoriją? Laikai save moterų numylėtiniu? O galbūt pažįsti tokį, kurį nedvejodamas apibūdintum: „Mergišius!“ ? Ši paskaita skirta tau!

20:00 Diskusija: Muzika iki ir po postmodernizmo

Diskusijoje apie šiuolaikinę muziką bus svarstoma dabartinės muzikos padėtis ir galimi jos ateities scenarijai, plėtojami aktualūs klausimai, susiję su muzikos žanrų įvairove, muzikos tarpdalykiškumu, vartojimu, buvusiomis ir esamomis madomis. Taip pat keliamas klausimas, koks yra muzikos kompozitoriaus statusas ir kokia jo vertė šiuolaikinių menų aplinkoje.

Diskusiją moderuoja meno kritikas doc. dr. Remigijus Venckus.

Dalyvauja kompozitorė lekt. Nerija Čepaitė, muzikologė lekt. Jolanta Sukovienė ir kino muzikos kūrėjas doc. dr. Titas Petrikis.

Muzika tau daugiau nei tik laisvalaikio praleidimo būdas? Tave domina muzikos kūrimo procesas ir jo subtilybės? Neabejoji, kad muzika yra menas? Tave nuolat lydi muzikos garsai? Jauti, kad šiuolaikinė muzika yra ypatinga ir norėtum daugiau apie tai sužinoti? Diskusija apie muziką iki ir po postmodernizmo – kaip tik tau!

Visi KSU „Tyrėjų nakties“ renginiai vyks kavos ir arbatos namuose „Skonis ir kvapas“ (Trakų g. 8, Vilnius). 
Išsamią „Tyrėjų nakties“ programą rasite čia: https://goo.gl/BvKYdK

Dalinkis:

GRĮŽTI