fbpx

KSU rektorius dalyvavo metinėje „Compostela“ universitetų grupės Generalinėje Asamblėjoje


Prof. dr. Arūnas Augustinaitis

Rugsėjo 6-7 dienomis Kazimiero Simonavičiaus universiteto (KSU) rektorius prof. dr. Arūnas Augustinaitis dalyvavo 24-ojoje „Compostela“ universitetų grupės Generalinėje Asamblėjoje. Šiemet Asamblėjos nariai rinkosi Salamankos mieste (Ispanija), 800 metų jubiliejų švenčiančio Salamankos universiteto kvietimu.

Salamankos universitetas yra seniausių Europos universitetų penketuke. Taip pat tai yra pirmasis Ispanijos universitetas vėliau turėjęs didelės įtakos universitetų kūrimuisi visoje Ispanijos imperijoje, ypač Amerikos žemyne. Salamankos universitete mokėsi nemažai garsių Europos humanistų, teisininkų, rašytojų ir eruditų. Šiandien universitetas taip pat neužleidžia lyderio pozicijų, yra vienas geriausių Ispanijoje bei taip pat prestižinės universitetų grupės Koimbra narys.

„Compostelos“ grupė garsėjanti senųjų Europos vertybių išsaugojimu ir remianti inovatyvumą šiemet išskirtinį dėmesį Asamblėjoje skyrė Europos kultūros paveldui – šv. Jokūbo keliui – Camino de Santiago, kurį šiemet Europos Sąjunga paskelbė pirmuoju Europos kultūros keliu. Ryšiumi su šiuo paskelbimu „Compostela“ pavasarį pakvietė į pirmąjį tarptautinį universitetų forumą bei studentų vaizdo darbų konkursą tema: Žmogaus teisių vertybės Jokūbo kelyje, kuriame kartu su daugiau nei 100 dalyvių dalyvavo ir Kazimiero Simonavičiaus universiteto studentai.

24-osios „Compostela“ universitetų grupės Generalinės Asamblėjos tema – Socialinė atsakomybė aukštajame moksle. Per 80 atstovų iš 63 Amerikos, Azijos ir Europos universitetų dalyvavo įvairiose pristatymų ir diskusijų sesijose, keliančiose socialinės atsakomybės, tarpkultūriškumo, tvarumo ir lygybės universitetų aplinkose klausimus.

Kazimiero Simonavičiaus universitetas „Compostela“ grupės nariu tapo 2016 m. „Compostela“ jungia ir garsiausius pasaulio universitetus, ir jaunus privačius universitetus, siekdama universitetinio pasaulio kaitos, tradicijų ir modernumo dermės, didesnio efektyvumo ir kokybės.

Dalinkis:

GRĮŽTI