fbpx

KSU plečia tarptautinių partnerysčių tinklą Centrinės Azijos šalyse


Kazimiero Simonavičiaus universiteto (KSU) rektorė prof. dr. Jolanta Bieliauskaitė balandžio 12-19 dienomis lankėsi Kazachstane ir Uzbekistane.

Rektorė susitiko su Gvidu Kerušausku, generaliniu Lietuvos Respublikos konsulu Almatoje, su kuriuo aptarė bendradarbiavimo su Kazachstano aukštojo mokslo įstaigomis galimybes, universiteto tarptautinės plėtros svarbą bei Lietuvos aukštojo mokslo įvaizdį Centrinės Azijos regione. Rektoriaus Bekeno Saidakhmetovo kvietimu Jolanta Bieliauskaitė lankėsi Kazachstano Civilinės aviacijos akademijoje (CAA), su kuria KSU bendradarbiauja nuo 2023 m. ir kuri yra vienintelė aukštoji mokykla Kazachstano Respublikoje, rengianti aviacijos specialistus pagal tarptautinius ICAO, EASA, IATA reikalavimus. KSU rektorė taip pat aplankė Eurazijos technologijų universitetą Almatoje bei aptarė tolimesnio bendradarbiavimo mokslo ir studijų srityje galimybes.

Balandžio 17-18 d. prof. dr. Jolanta Bieliauskaitė kartu su KSU Tarptautinių ryšių ir strateginės plėtos skyriaus atstove Anastasija Halaburda dalyvavo tarptautinėje parodoje „Profesija ir išsilavinimas 2024” Uzbekistano sostinėje Taškente. KSU studijų parodoje Uzbekistane dalyvavo pirmą kartą.

„Matome didžiulį potencialą plėsti KSU bendradarbiavimą su universitetais Kazachstane ir Uzbekistane. Tai didelių galimybių šalys, kurių studentams mūsų universitetas gali pasiūlyti išskirtines studijų programas. Universitetams pristatėme studentų ir dėstytojų mainų galimybes pagal Erasmus+ tarptautinio mobilumo programą. Čia taip pat matome galimybes keistis patirtimi ir gerąja praktika”. Kaip sakė rektorė, abiejose šalyse sparčiai augantis aviacijos sektorius diktuoja didžiulį aviacijos vadybos specialistų poreikį. „Jaunuoliai gali pasinaudoti KSU aviacijos vadybos studijų programa įgyjant bakalauro ir magistro laipsnį. KSU įgytas išsilavinimas Centrinės Azijos studentams atvertų platesnes įsidarbinimo galimybes savo šalyje bei galimybę siekti karjeros Europoje”, minėjo rektorė prof. dr. Jolanta Bieliauskaitė.

Dalinkis:

GRĮŽTI