Kazimiero Simonavičiaus universitetas (KSU), bendradarbiaudamas su partneriais „Lazy Hack“ ir „Entrepreneurship Academy, gegužės 17 d. kviečia į hakatoną „Students Hack Vilnius 5.0“. Šių metų renginio tema – „Inovacijos tvariai ir žaliai ekonomikai“, o dalyviai bus kviečiami spręsti realius iššūkius keturiose srityse:
Deimantė Žilinskienė, KSU Tarptautinių ryšių ir plėtros prorektorė ir viena iš hakatono „Hack Vilnius 5.0“ iniciatorių ir hakatono vertintojų, pasakoja, kad šis renginys papildo svarbią universiteto praktiką, kuria skatinamas studentų įsitraukimas sprendžiant realius verslo ir viešojo sektoriaus iššūkius. „KSU studijų programose nuolat integruojame praktinius iššūkius, kuriuos sprendžia studentai. Tai ne tik didina jų motyvaciją mokytis, siekti geresnių rezultatų, bet ir leidžia eksperimentuoti“, – sako ji.
Platforma kūrybiškumo didinimui
Pasak D. Žilinskienės, KSU studentai – kūrybingi ir aktyvūs, todėl svarbu suteikti jiems kuo daugiau galimybių saviraiškai: „Hakatonas suteikia galimybę mokytis iš mentorių, bendradarbiauti ir varžytis su kitais talentingais studentais. Taip pat – gauti vertingų įžvalgų iš profesionalios komisijos“, – sako ji.
Į renginį kviečiami ne tik KSU, bet ir kitų universitetų studentai. Pasak D. Žilinskienės, renginio temos yra aktualios visai visuomenei. Dvi iš jų – Tvari aviacija ir Žalioji mada – ypač glaudžiai susijusios su KSU studijų programomis. „Hakatone tikimės aktyvaus mūsų Mados industrijos ir Aviacijos vadybos studijų programų studentų dalyvavimo – jie jau dabar yra gerai šias sritis išmanantys specialistai, tad suformuotos idėjos turėtų būti įdomios ir demonstruojančios gylį, inovatyvumą“, – teigia prorektorė. Ji taip pat išskiria ir išmaniųjų bei tvariųjų miestų temą, kurios aktualumas ypač didelis šiais metais, Vilniui siekiant pateisinti „Europos žaliosios sostinės 2025“ titulą.
Kaip vyks hakatonas?
D. Žilinksienė pasakoja, kad dalyviai dirbs komandose, kurios spręs konkrečius iššūkius, aktualius įvairioms industrijoms. Kiekviena komanda turės mentorių – patyrusį specialistą, padėsiantį tinkamai plėtoti idėją ir pasiekti geriausią rezultatą.
„Jei idėja gera – ji tikrai neliks nepastebėta. Ne vienas ankstesniuose hakatonuose gimęs sprendimas buvo toliau vystomas startuolių, verslininkų.
„Hack4Vilnius“ hakatone gimė tokie projektai kaip „Fuxai“ – pasiklydusių gyvūnų paieškos įrankis, „Finis.lt“ – finansinio raštingumo žaidimas moksleiviams, „Draugystė“ – personalizuotas mokymosi asistentas, „Duster 5“ – socialinių valandų rinkimo programėlė padedant senjorams, „Tap Vision“ – tekstą į Brailio raštą verčiantis įrenginys, ir „Aispect.ai“ – dirbtinio intelekto sprendimų platforma įmonėms.
„Džiugu, kai geriausios idėjos pritaikomos realybėje – iš to didelę vertę gauna visi. Be to, dalyvavimas hakatonuose skatina nebijoti klysti, eksperimentuoti, o tai – esminiai inovacijų kultūros bruožai. Tokiu būdu stiprėja ryšys tarp mokslo, verslo ir visuomenės – o būtent tai ir yra pažangos variklis“, – pabrėžia D. Žilinskienė.
Renginys vyks anglų kalba, o stipriausių komandų lauks prizai.
Hakatonas – tai trumpas, bet intensyvus renginys, kuriame įvairių sričių atstovai bendradarbiauja siekdami sukurti inovatyvų sprendimą konkrečiai problemai. Nors dažnai iššūkiai siejami su technologijomis, šis formatas aprėpia taip pat ir dizaino, verslo kūrimo iššūkius.
Dalinkis: