fbpx

KSU dalyvavo 1-ojoje HOUSERASMUS+ regioninėje konferencijoje


dsc_8810a

 

Lapkričio 22-23 d. Malmėje (Švedija) vyko 1-oji tarptautinė konferencija HOUSERASMUS+, kurią organizavo Erasmus studentų tinklas (Erasmus Student Network), Compostela universitetų grupė (Compostela Group of Universities) ir Europos sostinių universitetų tinklas (Network of Universities from the Capitals of Europe).

HOUSERASMUS+ yra konferencija, skirta Šiaurės-Baltijos šalių regiono aukštosioms mokykloms. Konferencija siekiama pasidalinti gerąja praktika bei patirtimi, kaip galėtų būti pagerintos sąlygos surandant būstus tarptautiniams studentams ir praktikantams. HOUSERASMUS+ pristatė tyrimą apie užsienio studentų apgyvendinimą ir pateikė studentų būsto nuomos statistiką. Remiantis tyrimo duomenimis, 70% studentų susiranda gyvenamąją vietą prieš išvykdami į užsienį, 18% studentų nėra susitarę dėl gyvenamosios vietos prieš išvykdami ir tikisi ją rasti atvykę.

Konferencijoje dalyvavo daugiau nei 80  dalyvių iš Švedijos, Suomijos, Norvegijos, Islandijos, Danijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Universitetus atstovavo darbuotojai, atsakingi už studentų apgyvendinimą, studentus –jų draugijų nariai, taip pat dalyvavo ir nepriklausomi ekspertai – tarpininkai, teikiantys studentams apgyvendinimo paslaugas.

Kiekvienos šalies atstovai diskutavo atskirose darbo grupėse ir parengė ataskaitas apie studentų apgyvendinimo klausimus ir situaciją šalyje, privalumus ir trūkumus, pateikė rekomendacijas.

Dalinkis:

GRĮŽTI