fbpx

Kviečiame dalyvauti „ArtVilnius’20“ konferencijoje


2020 m. spalio 3 d. tarptautinės meno mugės „ArtVilnius’20“ metu Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo (Vilnius) vyks tarptautinė konferencija „Metamodernizmas – aktualumas šiandien. Kokios kūrybinio proto vystymo galimybės?”. Renginio metu užsienio ir šalies akademikai, meno ir verslo pasaulių atstovai kalbės apie kūrybinio proto svarbą technologijų eroje, aptars metamodernizmo apraiškas kultūroje ir visuomenėje, sąvokos tinkamumą mūsų kontekste.

Konferencijoje nagrinėjama šių laikų kultūrai apibūdinti akademikų pasiūlyta „metamodernizmo” sąvoka: jos bruožai ir praktiniai pasireiškimai šių laikų visuomenėje ir mene. Šiuolaikinis menas neretai suvokiamas kaip neaiškus, pernelyg konceptualus, siekiantis šokiruoti – renginio metu kultūros teoretikai, menininkai ir verslo atstovai aptars skirtingus mūsų laikų estetikos pasireiškimus, kūryboje ir meno vertinime vykstančius lūžius. Konferencijoje dalyvaus ir sąvokos autorius dr. Robinas van den Akkeris.

Neuromokslininkės iš Vokietijos dr. Karolien Notebaert ir dr. Nicole Van Hoeck kalbės apie kūrybiškumą krizinėse situacijoje ir mūsų smegenų ribas, Ermitažo menotyrininkė dr. Marina Čekmariova – apie vaizdinius mūsų kultūroje, o semiotikas dr. Dario Martinelli – metamodernizmą populiariojoje kultūroje.

„Mūsų karta, maitinta „Simpsonais“ ir „Pietų parku“, augo praėjusio amžiaus devintajame ir dešimtajame dešimtmečiuose, mums postmoderni ironija ir cinizmas yra tarsi įgimta nuostata, tai, kas įaugę į kraują. Tačiau nepaisant, o tiksliau, būtent dėl to prasmės – nuoširdaus ir konstruktyvaus progreso ir išraiškos – ilgesys pradėjo formuoti dominuojančias šiandienos kultūros nuotaikas“ – teigia vienas metamodernizmo teoretikų Luke Turner.

Ornela Ramašauskaitė, konferencijos bendraorganizatorė ir investavimo į meno kūrinius platformos artXchange Global vadovė, pastebi, kad menininkai ir meno mylėtojai vis labiau atsigręžia į universalias temas, nors ir neneigia postmodernizmo pamokų. Medijos, globalizacija, simuliakrai, tiesos kvestionavimas jau nebėra temos per se, dabar svarbu asmeninė refleksija, kuri gali būti labai nuoširdi, autentiška ir atvira, nebebijant sentimentalumo.

Konferencijos bendraorganizatorė „Amres Art“ platformos įkūrėja Rasa Balčiūnienė-Baltė, rengianti metamodernizmo kūrybines sesijas vadovams, pabrėžia itin suaktyvėjusį kūrybinio proto aktualizavimą: „šiuolaikiniai verslininkai kaip niekad gerai suvokia, kad kūrybiškumas ir gebėjimas reflektuoti aplinką bei nujausti tendencijas yra augimo sąlygos, o labai dažnas vadovas tam prielaidas randa pasinerdamas į meno pasaulį.“

Tarptautinė konferencija „Metamodernizmas – aktualumas šiandien. Kokios kūrybinio proto vystymo galimybės?” vyks spalio 3 d. tarptautinės meno mugės „ArtVilnius’20“ metu.

Renginys bus transliuojamas ir internetu: https://us02web.zoom.us/j/88284180909

Daugiau informacijos: www.metamodernizmas.com ir https://www.facebook.com/events/334876194494679

Renginio programa čia.

Renginį finansuoja „Lietuvos kultūros taryba“, partneris – „ArtVilnius“

Dalinkis:

GRĮŽTI