fbpx

KSU „Alfa“ tarptautinio vaikų universiteto paskutinėje metų sesijoje – teisės pažinimas ir saugumo pamokos


Praėjusį penktadienį Kazimiero Simonavičiaus universitete (KSU) „Alfa“ tarptautinio vaikų universiteto studentai susipažino su teisės aspektais bei išklausė saugumo juos supančioje aplinkoje instrukcijas. Tai buvo paskutinioji šių metų Tarptautinio vaikų universiteto sesijos dalis.

Teisės pažinimo sesijos metu vaikams buvo akcentuotas esminis principas, kad teisiniu ir socialiniu požiūriu kiekvienas vaikas yra asmenybė, turinti savo poreikius, orumą, norus, privatumą, individualumą ir savo įstatymiškai ginamas teises bei laisves. Taip pat jaunieji studentai paskaitų ir kūrybinių užsiėmimų metu susipažino su konstitucija, diskutavo teisių ir pareigų klausimais bei sužinojo už ką yra atsakinga kiekviena teisėsaugos institucija. O prieš artėjantį atostogų sezoną Vilniaus miesto šeštojo policijos komisariato pareigūnės Irma Petrošienė ir Renata Makūnienė pravedė interaktyvią pamokėlę apie vaikų saugumą ir pavojus supančioje aplinkoje.

Vasario pradžioje atidarytas Tarptautinis „Alfa“ vaikų universitetas tai edukacinė platforma, vykdoma remiantis sėkmingu Lenkijos partnerių Kujavijos – Pamario Aukštosios mokyklos, Vaikų universiteto pavyzdžiu. Čia mokosi 8 – 9 metų amžiaus vaikai iš lietuvių, rusų ir lenkų mokyklų. Viso universitetą sudaro per 120 vaikų iš „Saulės“ privačios gimnazijos, Vilniaus Simono Konarskio mokyklos, Vilniaus Aleksandro Puškino mokyklos, Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazijos. Kaip teigia KSU rektorius prof. dr. Arūnas Augustinaitis, vienas iš pagrindinių šios iniciatyvos tikslų – harmoningos asmenybės formavimas, jungiant humanitarinius, technologinius, fizinės kultūros ir meno elementus į tas kompetencijas ir įgūdžius, kurie suformuos išdidų, pasitikintį ir sėkmingą ateities Europos pilietį.

Kiekvieną mėnesio paskutinį penktadienį Tarptautinio vaikų universiteto vaikai rinkosi į temines sesijas, kuriose klausėsi paskaitų ir dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose, mokslo pradmenų, filosofijos, komunikacijos ir teisės temomis. Paskaitas jiems suprantama kalba vedė universiteto dėstytojai ir profesoriai bei socialinių partnerių atstovai.

Planuojama, kad pirmuosius mokslo metus užbaigiantis tarptautinis Vaikų universitetas „Alfa“ naujuosius studentus pakvies į papildytą studijų ir užsiėmimų programą nuo rudens semestro.
Kazimiero Simonavičiaus universitetas yra 2003 m. akredituota privati aukštojo mokslo institucija, turinti padalinius Vilniuje ir Klaipėdoje. Studijos apima pagrindines socialinių mokslų sritis – verslą ir vadybą, teisę, komunikaciją, taip pat fizinius mokslus informacinių technologijų srityje. Universitetas siūlo 9 bakalauro, 4 magistro ir 1 vientisųjų studijų programą bei įvairius praktinius mokymus. Plačiau apie universitetą bei studijų programas: www.ksu.lt.

Dalinkis:

GRĮŽTI