fbpx

Konferencijoje apie inovacijas, kuriančias pokyčius regionuose


 

Šiandien, 2017 metų rugsėjo 25 dieną, 13 valandą LR Seime vyks Kazimiero Simonavičiaus universiteto organizuojama konferencija „Socialinės inovacijos ir regionų plėtra“. Konferencijoje pristatomi tarptautinio socialinių inovacijų tyrimo rezultatai.

Tyrimo rezultatai: nauji vystymosi scenarijai Lietuvai

LR Seimo Spaudos konferencijų salėje apie socialinių inovacijų reikšmę su mokslininkais ir ekspertais diskutuos valstybės institucijų ir vietos savivaldos atstovai, politikos formuotojai ir vykdytojai, žurnalistai. Juos dalyvauti tarptautinio tyrimų projekto „Socialinės inovacijos kaip socialinių pokyčių veiksnys“ rezultatų aptarime pakvietė Kazimiero Simonavičiaus universitetas.

Galutiniai mokslinio tyrimo rezultatai bus pristatyti Briuselyje vyksiančioje projekto konferencijoje šių metų spalį, tačiau Lietuvoje šio tyrimo įžvalgas norima pritaikyti jau dabar. Kaip stabdyti regionų tuštėjimą? Kaip didinti inovatyvaus verslo potencialą, socialinio kapitalo kokybę ir regionų konkurencingumą? Šiuos klausimus konferencijos dalyviai atsakys analizuodami šalies gebėjimus kurti pokyčius regionuose, pristatydami šiuolaikinius regionų vystymosi modelius bei socialinių inovacijų kuriamas galimybes.

Socialines inovacijas kurs regioniniai verslai

Vienas iš konferencijos organizatorių ir pranešėjų Kazimiero Simonavičiaus universiteto rektorius, profesorius daktaras Arūnas Augustinaitis teigia, kad visuomenės inovacinį potencialą kuria šiuolaikiškas, pažangias idėjas integruojantis regionų formavimas ir valdymas. Pasak A. Augustinaičio: „Ypač daug dėmesio reikėtų skirti sumanios specializacijos programų įgyvendinimui. Socialinės inovacijos regionų valdyme sudaro puikias sąlygas gerinti visuomenės gyvenimo kokybę.“

Pastaruoju metu dėl plataus masto socialinių inovacijų poreikio Lietuvos regionuose sutaria politikos formuotojai, praktikai ir mokslo bendruomenė. Tačiau žinių, kaip socialinės inovacijos turėtų veikti praktikoje, Lietuvoje labai trūksta. Pasak konferencijoje pranešimą skaitysiančio Lietuvoje jau kelis kartus viešėjusio Leveno Katalikiškojo universiteto profesoriaus daktaro Steveno Dhondto, vieną svarbiausių Rytų Pabaltijo problemų – regionų tuštėjimą gali padėti išspręsti tik vietos iniciatyvos. „Naujosiose Europos Sąjungos narėse, skirtingai, nei senosiose – tarp novatorių ir politikos formuotojų tvyro nepasitikėjimas. Šis nepasitikėjimas mažina socialinių inovacijų efektyvumą, ir jį įveikti gali tik vietinę aplinką gerai pažįstantys verslininkai,” – teigia profesorius.

Antroje konferencijos dalyje bendrai diskusijai susitiks mokslininkai ir politikos įgyvendintojai. Atsižvelgdami į strategines Lietuvos sumanios specializacijos nuostatas, jie kurs Lietuvai tinkamas socialinių inovacijų vystymo gaires. Jų įgyvendinimas, pasak konferencijos organizatorių, užtikrins Lietuvos regionų konkurencingumą ir kritiško visuomenės kūrybingumo augimą.

Konferencija „Socialinės inovacijos ir regionų plėtra“ yra ketverių metų trukmės Europos Sąjungos 7-osios Bendrosios Programos tarptautinio mokslinių tyrimų projekto „Socialinės inovacijos kaip socialinių pokyčių veiksnys“ (SI-DRIVE, Social Innovation – Driving Force of Social Change) dalis. Tyrimą Lietuvoje vykdo Kazimiero Simonavičiaus universitetas. Konferenciją globoja LR Seimo Švietimo ir mokslo komitetas, diskutuoti kartu su Kazimiero Simonavičiaus universitetu kviečia LR Kultūros ir Vidaus reikalų ministerijos.

Dalinkis:

GRĮŽTI