fbpx

Kodėl verta studijuoti Teisę Kazimiero Simonavičiaus universitete?


Teisės fakulteto prodekanas Olegas Beriozovas

Kas yra vientisosios Teisės studijos? Kokias karjeros perspektyvas suteikia teisininko išsilavinimas? Ar galima studijuoti Teisę universitete, įgijus išsilavinimą kolegijoje? Šie ir daugelis kitų klausimų kyla besidomintiems Teisės studijomis Kazimiero Simonavičiaus universitete (KSU). Į juos atsako Teisės studijų programos vadovas, Teisės fakulteto prodekanas Olegas Beriozovas.

Kodėl KSU Teisės studijos trunka 5 metus? Kodėl tai naudinga?

Lietuvoje teisininkui magistro laipsnis yra tiesiog būtinas, jei norite kilti karjeros laiptais bei pretenduoti į vadovaujamas pareigas: tai nurodo valstybės nustatyti reikalavimai. Žinodami tai, sukūrėme vientisąją Teisės studijų programą, sujungiančią bakalauro ir magistro studijas. Studentui tai naudinga, nes sutaupo 1,5 metų ir greičiau įgyja Teisės magistro laipsnį. Tai taip pat padeda studentams nesiblaškyti ir kryptingai siekti teisininko kvalifikacijos.

Ar programa turi specializacijas?

Šiuolaikiniai teisininkai turi būti plataus profilio specialistai, todėl programa tikslingai neturi specializacijų. Atsižvelgiant į darbdavių lūkesčius, programa sumodeliuota taip, jog mūsų studentai išmano plataus spektro teisės dalykus: nuo ieškinio rengimo teismui iki viešųjų pirkimų procedūrų, teisės aktų pataisų ar spragų identifikavimo.

Ar gali KSU Teisę studijuoti kolegijų teisės absolventai? Kokia jų priėmimo ir studijų tvarka?

Gali. Šiuo metu KSU siūlo geriausią pasiūlymą laiko ir kainos atžvilgiu norintiems tęsti studijas po kolegijos baigimo. Stojantieji, įgiję Teisės srities išsilavinimą kolegijoje, yra automatiškai keliami į trečią Teisės studijų kursą bei studijuoja tą pačią studijų programą kaip ir kiti studentai, studijuojantys KSU nuo pirmo kurso. Išlyginamųjų studijų dalykai integruojami į studijų programą: studentams sudaromi individualūs studijų planai. Studijos trunka 3 metus ir suteikia Teisės magistro laipsnį. Norintys studijuoti KSU turi pateikti stojimo dokumentus (nurodyta priėmimo tvarkoje).

Kas sudaro programos dėstytojų komandą?

Didžioji dalis dėstytojų yra mokslinį laipsnį turintys akademikai ir teisės srityje dirbantys praktikai.

Kokiu tvarkaraščiu vyksta Teisės studijos? Kam tai patogu?  

Suprasdami, jog didžioji dalis būsimų studentų jau dirba arba planuoja dirbti, studijos vyksta kas antrą savaitgalį. Taip patogu kiekvienam planuotis savo laiką, taip pat studentams, gyvenantiems kituose miestuose.

KSU Teisę studijuoti galima ne tik įprasta, bet ir nuotoline forma. Kaip vyksta šios studijos? Kuo jos skiriasi nuo įprastų nuolatinių studijų?

Šios studijos patogios tuo, jog studentas gali būti bet kurioje pasaulio vietoje ir studijuoti KSU. Programa pritaikyta prie dirbančio žmogaus poreikių ir visiškai netrukdo jūsų darbui, laisvalaikiui ar keliavimui. Tereikia turėti kompiuterį arba kitą išmanųjį įrenginį ir galite dalyvauti paskaitose, kad ir kur bebūtumėte.

Studijos vykdomos „Moodle“ ir „Zoom“ platformose. Studijų tvarkaraštis patogus tuo, jog paskaitos vyksta įvairiu metu: dieną, vakare, savaitgalį. Jei negalite laiku prisijungti prie paskaitos, bet kuriuo kitu metu galite peržiūrėti jos įrašą ar individualiai konsultuotis su dėstytoju. Paskaitų įrašai, medžiaga, atsiskaitymai – viskas įkeliama į „Moodle“ sistemą, kur juos pasiekti galite jums patogiu metu. Fiziškai į universitetą atvykti reikia tik du kartus per mokslo metus: į sausį ir birželį vykstančias 2 savaičių sesijas ir egzaminus.

KSU Teisės studijos vykdomos ir Klaipėdoje. Kuo ypatingas Teisės fakulteto Klaipėdos skyrius?

Šis KSU padalinys unikalus tuo, jog yra vienintelis Vakarų Lietuvoje, vykdantis universitetines Teisės studijas.

Kokias karjeros perspektyvas suteikia Teisės studijų programa?

Šiandienos aktualijos ir karantino laikotarpis dar kartą parodė, jog teisė apima visas sritis. Be teisinio reguliavimo negalime išspręsti problemų visuomenėje. Ne tik dabar, bet ir ateityje reikės dar daugiau teisininkų sveikatos, kibernetinio saugumo, inovacijų ir dirbtinio intelekto srityse. Kasmet plačioje teisės srityje atsiranda vis daugiau perspektyvų, todėl kiekvienas gali atrasti save teisėje.

Kaip sekasi KSU Teisės absolventams?

Apie 50 proc. studentų jau dirba studijų metu, iškart po studijų baigimo šis skaičius išauga iki 80 proc. Galime pasigirti, jog mūsų absolventai tampa advokatais, teisėjais, kuria savo teisinių paslaugų įmones, dirba Valstybės tarnyboje ar kuria karjeras užsienyje. Turime sėkmės istorijų, kai KSU Teisės studijų programa padėjo studentui įsitvirtinti tarptautinėse kompanijose vadovų pozicijose.

Kam rekomenduotumėte studijuoti Teisę KSU?

Teisės yra unikalus mokslas, kuris padeda save atrasti ir panaudoti įgytas žinias ne tik profesiniame, tačiau ir asmeniniame gyvenime. Baigę šią studijų programą galėsite patys savarankiškai teikti konsultacijas savo draugams, artimiesiems, pažįstamiems. Sugebėsite analizuoti sudėtingą teisinį reguliavimą. Todėl rekomenduoju kiekvienam, norinčiam turėti universalų išsilavinimą.

 

Daugiau apie Teisės studijų programą skaitykite čia: https://bit.ly/2YXg1LB

Dalinkis:

GRĮŽTI