fbpx

Kazimiero Simonavičiaus garbei prie universiteto atidengiama skulptūra


Kviečiame visus universiteto bendruomenės narius lapkričio 21 dieną, 12 valandą į šalia universiteto pastatytos Kazimiero Simonavičiaus garbei skirtos skulptūros atidarymo ceremoniją. Skulptūros autorius – skulptorius, Nacionalinės premijos laureatas Vladas Urbanavičius.

Ceremonijoje dalyvaus ir žodį tars Vilniaus meras Remigijus Šimašius, Krašto apsaugos ministerijos atstovas, skulptūros autoriai bei KSU rektorius prof. dr. Arūnas Augustinaitis. Gros KAM orkestras, Generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono kariai šaus patrankų salves Kazimiero Simonavičiaus garbei.

Kazimieras Simonavičius –  garsus XVII a. artilerijos inžinierius-technologas, raketų ir artilerijos mokslo pradininkas, karininkas, LDK bajoras. Pasaulyje jo knyga „Didysis artilerijos menas“ garsi tuo, jog kaip vadovėlis artilerijos karininkams buvo naudojama apie du šimtus metų. Tik XIX amžiaus pradžioje K. Simonavičiaus sukurtos ir nubraižytos artilerijos sviedinių konstrukcijos buvo šiek tiek patobulintos. Knyga buvo išversta į anglų, olandų, prancūzų, vokiečių, lenkų kalbas, ji saugoma garsiausiose pasaulio bibliotekose. Už veikalą K. Simonavičius buvo apdovanotas įvairių šalių ordinais. Kaip europinio masto figūra pateko į vieną svarbiausių pasaulio leidinių – „Britų enciklopediją“. Keli originalūs knygos egzemplioriai yra ir Lietuvoje: Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, Vytauto Didžiojo karo muziejuje, Biržų krašto muziejuje „Sėla“ ir Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje. O liepą buvo pristatytas lietuviškasis vertimas, kurį atliko Vytauto Didžiojo universiteto Filologijos katedros, Lotynų kalbos lektorius Sigitas Lūžys Krašto apsaugos ministerijos užsakymu.

Pagrindinis skulptūros sukūrimo rėmėjas – Vilniaus savivaldybė.

Dalinkis:

GRĮŽTI