fbpx

Kas yra antreprenerystė ir kodėl verta ją studijuoti?


Dr. Artūras Jurgelevičius

Nuolat besikeičianti verslo ir ekonomikos aplinka reikalauja strateginio mąstymo, veržlumo bei inovatyvių žinių. Jei norite ugdyti šias savybes ir įsivaizduojate savo karjerą versle, vertėtų pasidomėti Antreprenerystės ir vadybos bakalauro studijų programa. Apie programą pasakoja jos dėstytojas dr. Artūras Jurgelevičius.

Turbūt dažnai sulaukiate klausimų, kas yra antreprenerystė? Kas tai?

Antreprenerystė yra šiuolaikiška verslininkystės forma. Antreprenerystė sudaro prielaidas įžvelgti unikalias idėjas rinkoje bei organizuoti reikiamus išteklius šiai idėjai įgyvendinti šiuolaikinėmis verslo ir ekonomikos sąlygomis. Taip pat antreprenerystė yra holistinis mąstymo būdas, leidžiantis verslo ir rinkos procesus įvertinti visapusiškai, procesus išdėlioti sistemiškai, kurti bei plėtoti verslo organizacijas, analizuojant rinkos pokyčius ir tendencijas, nuolat besikeičiančius vartotojų poreikius, konkurentų elgseną, komunikacijos, marketingo ir pardavimo kanalus.

Kuo ši studijų programa skiriasi nuo įprastos Verslo vadybos?

Standartinės verslo vadybos studijos dažniausiai orientuojasi į klasikinius vadybos principus, būdingus industrinei visuomenei. Tačiau sparčiai visame pasaulyje besikeičiančios technologijos suponuoja naują verslo realybę, kurioje klasikinių vadybos principų ne visada užtenka. Mūsų visuomenės juda į žinių ekonomiką, žiedinę ekonomiką, paslaugų ekonomiką, skaitmeninę ekonomiką, kuriose dominuoja inovacijos bei technologijos. Sparčiai keičiasi ekonomikos struktūra, kartu ir verslo modeliai, technologinis progresas pradedamas matuoti startuolių skaitlingumu bei investicijų pritraukimu į juos. Be to, sparčiai kinta rinkos struktūra, vartotojų poreikiai, kanalai, kuriais  verslo organizacijos gali pasiekti savo vartotojus. Nyksta verslo barjerai, kas sudaro vis daugiau galimybių pradėti naują verslą ir jį sėkmingai plėtoti.  Keičiasi ir darbuotojų kartos, kurių poreikiai ir motyvacija taip pat skiriasi. Tad antreprenerystės studijų programa apjungia plačius ir įvairius  šiuolaikinės verslo organizacijos kūrimo ir plėtros aspektus, remiantis naujausiais tyrimais bei sėkmingo verslo praktika.

Kokie gebėjimai ugdomi šioje studijų programoje?

Pagrindiniai gebėjimai, reikalingi sėkmingam šiuolaikiniam antrepreneriui, yra gebėjimas įžvelgti rinkos ir verslo tendencijas. Aršiame konkurencijos pasaulyje laimi tie, kurie sugeba strategiškai mąstyti ir numatyti veiksmus keliais žingsniais į priekį negu konkurentai. Todėl įžvalgumas ir strateginis mąstymas tampa šių studijų šerdimi. Kita vertus, moderniam pasauliui svarbios naujos ir inovatyvios idėjos, todėl studijų metu skatinamas kūrybinis nestandartinis mąstymas, prisiminkit, gyvenime vieno teisingo atsakymo nėra. Ir galiausiai, siekiant įgyvendinti bei organizuoti išteklius rinkoje, svarbus gebėjimas prisiimti rizikas, ryžtas, drąsa ir veržlumas. Tokios universalios savybės bus naudingos visose gyvenimo srityse.

Kam rekomenduotumėte studijuoti Antreprenerystę ir vadybą?

Pirmiausiai reikia atkreipti dėmesį į tai, kad ši studijų programa skirta kūrybingiems ir analitiškai mąstantiems žmonėms, siekiantiems realizuoti savo potencialą. Dar daugiau – studijų programa yra skirta ambicingiems žmonėms, norintiems tapti savo likimo kalviais. Kita vertus, reikia aiškiai suprasti, kad sukurti verslo imperiją nėra paprastas uždavinys. Tai yra galingas iššūkis, įkandamas tik drąsioms ir nebijančioms rizikuoti asmenybėms, nebijančioms parklupti, atsistoti ir eiti vėl pirmyn. Tad Antreprenerystės ir vadybos studijos ir skirtos visiems, norintiems ugdyti šias universalias savybes.

Kas sudaro programos dėstytojų komandą?

Programoje dirba dėstytojai turintys verslo kūrimo, vadovavimo bei plėtros patirties. Taip pat akademinės ir mokslinės patirties dėstant Lietuvos aukštosiose mokyklose ir turintys mokslo daktaro laipsnius.

Kokias karjeros perspektyvas suteikia ši studijų programa?

Antreprenerystės ir vadybos programos studijų metu išugdytos universalios savybės leidžia kurti naujas inovatyvias idėjas, jas tikrinti rinkos sąlygomis, organizuoti visus išteklius, reikalingus augimui ir plėtrai, t. y. investuotojų pritraukimas, komandos formavimas, pardavimų, komunikacijos, marketingo, skaitmeninės, verslo strategijų formavimas ir įgyvendinimas. Tad baigus šias studijas galima tikėtis kurti savo verslą, prisijungti prie besikuriančių startuolių komandų, dirbti įvairaus lygio vadovais nacionalinėse ir tarptautinėse įmonėse.

 

Daugiau apie studijų programą skaitykite: https://bit.ly/3gSomI3

Dalinkis:

GRĮŽTI