fbpx

Karo tarnybą atlikusiems kariams taikoma nuolaida studijoms


Kazimiero Simonavičiaus universitetas (KSU) nekeičia planų ir laikosi šių metų pradžioje numatytos studijų finansavimo tvarkos, pagal kurią stojantiesiems, atlikusiems privalomą arba savanorišką karo tarnybą taikoma 50 proc. nuolaida studijų kainai, nepaisant pokyčių, įvykusių valstybės socialinių garantijų politikoje.

2015 m. pavasarį, atnaujinus šaukimą į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, pasikeitė valstybės skiriamos socialinės garantijos tarnybą atlikusiems kariams. Vietoje anksčiau numatytos dalies studijų kainos kompensacijos pradėta taikyti kaupiamoji piniginė išmoka. Tačiau šis pokytis neturi įtakos  tarnybą atlikusiems kariams, ketinantiems stoti į nevalstybinį (privatų) Kazimiero Simonavičiaus universitetą, kadangi 50 proc. nuolaida studijų kainai taikoma Universiteto iniciatyva. Nuolaida suteikiama visam studijų laikotarpiui tiek pirmosios, tiek antrosios pakopos studijoms asmenimis, tarnaujantiems ar tarnavusiems Lietuvos kariuomenėje bei esantiems parengtajame Lietuvos kariuomenės personalo rezerve.

Kazimiero Simonavičiaus universiteto kancleris Darius Verbyla teigia, kad „Mes turime rodyti atitinkamą pagarbą ir palaikymą tiems, kurie aukoja savo laiką bei jėgas tarnaudami Tėvynės labui ir karo atveju yra pasirengę ją ginti. Užsienio šalių praktika rodo, kad karinę tarnybą atlikę asmenys yra atsakingesni,  brandesni ir studijų metu pasiekia geresnių rezultatų. Būtent tokių studentų ir laukiame Kazimiero Simonavičiaus universitete“.

KSU Studijų plėtros skyriaus direktorė Agnė Bružaitė primena, kad „Karo tarnybą atlikę kariai, norintys studijuoti Kazimiero Simonavičiaus universitete, dar gali pasinaudoti galimybe stoti bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas (LAMA BPO) papildomo etapo metu (prašyme nurodoma, kad stojama į vnf ar vnf/st vietą)“.

Iki rugpjūčio 30 d. Kazimiero Simonavičiaus universitete vyksta ir tiesioginis priėmimas, kurio metu stojantysis kreipiasi tiesiai į Universitetą nepildydamas prašymo LAMA BPO sistemoje. 50 proc. nuolaida pritaikoma stojant bet kuriuo būdu, sutarties pasirašymo metu.

Studijų programos, į kurias vykdomas priėmimas

Bakalauro studijos:

 • Aviacijos vadyba
 • Kūrybinės ir kultūrinės industrijos
 • Mados industrija
 • Politikos komunikacija ir žurnalistika
 • Rinkodara ir reklamavimas
 • Teisė (vientisosios studijos: bakalauras+magistras)

Magistro studijos:

 • Ateities įžvalgos ir strateginis valdymas
 • Integruota kūrybos komunikacija
 • Organizacinės inovacijos ir vadyba
 • LL.M Tarptautinė prekybos ir verslo teisė
 • LL.M Europos Sąjungos teisė globaliųjų iššūkių aplinkoje

 

Daugiau informacijos:
Agnė Bružaitė
Studijų plėtros skyriaus direktorė
El. p. agne.bruzaite@ksu.lt
Tel. +370 5 213 3606
Mob. tel. +370 655 62117

Dalinkis:

GRĮŽTI