Eglė Paškevičiūtė jau trečius metus studijuoja Mados industrijos bakalauro studijų programoje Kazimiero Simonavičiaus universitete (KSU). Jos aistra menui ir kūrybai išryškėjo dar mokykloje, todėl ji lankė ir dailės mokyklą. Baigusi Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnaziją, Eglė ieškojo studijų programos, kuri leistų atsiskleisti jos meniškai prigimčiai.
Mada ir menas – susiję
„Mada ir menas yra glaudžiai susiję – tiek mada, tiek menas išreiškia kūrybą ir emocijas. Mada gali būti laikoma vizualiu menu, leidžiančiu žmonėms komunikuoti savo tapatybę. Mados kūrimas reikalauja meninio mąstymo, estetikos pojūčio ir gebėjimo suprasti, kaip skirtingi elementai gali derėti tarpusavyje“, – sako Eglė.
Mada Eglei yra ne tik drabužių ar aksesuarų pasirinkimas, bet ir saviraiškos forma. Ji pastebi, kad emocinė būsena įtakoja aprangos pasirinkimą. „Mada leidžia man eksperimentuoti su stiliais, spalvomis ir formomis. Taip išreiškiu savo asmenybę ir nuotaiką“, – priduria ji.
Mokslai ir praktika
Eglė KSU studijuoja Mados industriją iš komunikacijos, rinkodaros, verslo vadybos perspektyvos, tačiau šiuo metu ją labiau domina praktinė mados pusė. Eglės aistra – siuvimas, konstravimas, eskizų piešimas. „Man ypač įdomios gaminių kūrybos detalės. Norint sukurti harmoningas drabužių detales, reikia daug žinių ir praktikos“, – teigia ji.
Eglė aktyviai mokosi siuvimo pagrindų profesinėje mokykloje, ketindama šias žinias panaudoti kurdama savo kolekcijas. Ji džiaugiasi, kad KSU suteikia galimybes užsiimti papildoma veikla, reikalinga svajonėms įgyvendinti.
Studijų pasirinkimas
Paklausta, kodėl pasirinko Mados industrijos studijas, Eglė prisimena, jog dar mokykloje žinojo, kad nori studijuoti su menais susijusią discipliną. Kai sužinojo apie KSU dėstomą programą, iškart pajuto, kad tai jos kelias. „Tuomet pamaniau: „O, tai tikrai mano dalykas!“, – prisimena ji.
Studijų programą ji apibūdina kaip įdomią ir įvairiapusišką. Sužavėjo ne tik paskaitos ir užsiėmimai, bet ir kompetentingi dėstytojai.
Mados iššūkiai ir tikslai
Eglė atkreipia dėmesį į tvarumo problemą mados srityje, kurią dar labiau blogina greitoji mada. „Mano tikslas ateityje – skatinti vartotojus rinktis kokybiškus, gamtai nekenksmingus produktus, net jei jie kainuoja šiek tiek daugiau“, – sako ji.
Studijų metu Eglei atsivėrė daug galimybių, tarp jų – „Erasmus“ mainų programa, leidusi pusmetį mokytis Ispanijoje. Taip pat universitetas reguliariai organizuoja susitikimus su įvairių sričių specialistais, dalinančiais savo patirtimi. „Galimybės suteikiamos visiems vienodos, tik reikia jas išnaudoti“, – pabrėžia ji.
Ateities planai
Paklausta, kur save mato po 10 metų, Eglė teigia sieksianti magistro diplomo. Ji svajoja sukurti kolekciją, akcentuojančią moterišką vidinį grožį. „Kadangi dievinu rožinę spalvą ir visa, kas mergaitiška, kolekcija bus rožinė. Joje bus pūstų medžiagų suknelių, kostiumėlių, skirtų didžiajai scenai“, – pasakoja ji. Tačiau Eglė pabrėžia, kad tai dar tik svajonė, tačiau ją turėti tikrai svarbu.
Būsimiems studentams ji pataria nebijoti siekti savo tikslų. „Jeigu turite tikslą, tikrai jį pasieksite“, – įkvepiančiai sako Eglė. Anot jos, unikalus požiūris ir kūrybiškumas padeda atrasti vietą mados pasaulyje.
Dalinkis: