Kazimiero Simonavičiaus universiteto Kūrybos visuomenės ir ekonomikos instituto direktorius doc. dr. Remigijus Venckus parengė kritinę recenziją apie Lietuvių fotografijos meno bienalę „Fotografijos istorijos“, kuri vyko 2016 m. birželio 25 d. – rugpjūčio 7 d. istorinėje baronų Miunhauzenų šeimos pilyje, Hobecko galerijoje (Leitzkau, Vokietija). Bienalės metu 12 profesionalių fotomenininkų iš Lietuvos eksponavo savo kūrybą.
Renginį kuravo menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė (Lietuva) ir dailininkė Jūratė Sližytė (Vokietija). Bienalės organizatoriai: Förderkreis Kultur und Denkmalpflege e.V. (Vokietija), dailininkė ir parodos kuratorė Jūratė Sližytė (Vokietija), VšĮ „Gabrielės meno galerija“. Vienas iš renginio partnerių – Kazimiero Simonavičiaus universitetas.
„Bienalės tikslas pristatyti įvairią, šiuolaikinę Lietuvos fotografiją. Paminėtina, kad lietuvių fotografijos menas gana neblogai atrodo Europiniame fotokraštovaizdyje. Lietuvoje nuolat atsiranda menininkų, kitaip pasakojančių kasdienes ir išgalvotas istorijas bei plėtojančių individualią estetinę programą. Vieni bienalėje pristatyti autoriai tiria fotografiją kaip medijų technologiją ir taip ieško individualios kalbos, kiti plėtoja naratyvus, padiktuotus pačios techninės ir reprodukavimo technologijos, dar kiti atsigręžia į tradiciją ir reikšdami jei pagarbą plėtoja ir savaip permasto fotografijos raidą, kaip individualią ir nacionalinę istoriją“, – teigia doc. dr. Remigijus Venckus.
Plačiau apie fotografijos bienalę – doc. dr. Remigijaus Venckaus straipsnyje „Nuo eksperimentinio iki tradicinio pasakojimo – Lietuvos fotomeno bienalė Vokietijoje“ http://goo.gl/SWD2r7
Taip pat skaitykite doc. dr. R. Venckaus pokalbį su bienalės kuratorėmis: menotyrininke Gabriele Kuizinaite ir dailininke Jūrate Sližyte http://goo.gl/AfD0zB
Dalinkis: