fbpx

Doc. dr. R. Venckaus parodos atidarymas ir paskaita


Internetinis variantas

Parodos plakatas


Balandžio 5 dieną, trečiadienį, Panevėžio fotografijos galerijoje bus atidaryta Kazimiero Simonavičiaus universiteto Kūrybos visuomenės ir ekonomikos instituto direktoriaus doc. dr. Remigijaus Venckaus fotografijų paroda „Iš vaikinų gyvenimo”. Atidarymo dieną doc. dr. R. Venckus skaitys ir paskaitą apie eksperimentinę fotografiją. Kviečiame dalyvauti!

Paskaita „Eksperimentinė fotografija”

Laikas: 2017-04-05 d. 17 val.
Trukmė: 1 val.
Vieta: 
Panevėžio fotografijos galerija

Kazimiero Simonavičiaus universiteto Kūrybos visuomenės ir ekonomikos instituto direktorius doc. dr. Remigijus Venckus yra žinomas ne tik medijų kultūros bei meno tyrinėjimų srityje, bet ir aktyviai kuriantis eksperimentinį fotografijos meną. Gausiai fotografijomis iliustruotoje autorinėje paskaitoje jis supažindins su savo kūrybos kryptimis, apibrėždamas, ką jo drąsūs fotografijos ir kompiuterinės technikos eksperimentai turi bendro su kalbos vartojimu ir jos suvokimu, kokios vyrauja šiuolaikinės eksperimentinės fotografijos tendencijos, ko siekia menininkai eksperimentuodami technika ir estetiniu sprendimu.

Dalindamasis patirtimi, doc. dr. R. Venckus nuolatos tiria medijas, revizuoja fotografijos, eksperimentinio videofilmo, literatūros ir kalbos ribas. Jis tarytum permanentiškai „išranda“ naują kalbą. Atidžiai stebėdamas meno pasaulio naujoves, gilindamasis į technologijas ir taikydamas skirtingas raiškos priemones, kūrėjas akivaizdžiai propaguoja postfotografijos tendencijas ir savo praktine veikla dalyvauja vaizdiniame posūkyje.

Paskaitoje doc. dr. R. Venckus pristatys ir aktų kūrybos sritis. Fotografuodamas doc. dr. R. Venckus tyrinėja vyro kūno seksualumo ribas ir jau penkerius metus kuria ciklą „Aš esu Kitas“. Šiame cikle autorius dažniausiai suformuoja savitas vaizdines nuorodas į Biblijos siužetus. Neribodamas savo fantazijos, jis išjudina sustabarėjusį Šventojo rašto tekstą ir priverčia dar kartą permąstyti amžinąsias tiesas. Pažintiniame susitikime doc. dr. R. Venckus aiškins, kaip fotografija (iš)reiškia nepasitikėjimą kalba (rašytiniu ir akustiniu tekstu).

Ši autorinė paskaita yra skirta visiems, besidomintiems šiuolaikine audiovizualine kultūra, kuriantiems fotografijos meną, užsiimantiems meno ir kultūros tyrimais, dėstantiems apie audiovizualinę kultūrą, kuruojantiems fotografijos renginius kultūros darbuotojams, meno kūrėjams, kolekcionieriams ir rėmėjams, eksperimentuojančiam jaunimui.

Paroda „Iš vaikinų gyvenimo”

Autorius: doc. dr. Remigijus Venckus
Parodos trukmė: 2017-04-05 – 2017-04-30
Atidarymas: 2017-04-05 d. 18:30-19:30 val.

Nors paskutiniu metu doc. dr. R. Venckus daugiausiai dėmesio skiria eksperimentinei fotografijai,  jis ir toliau plėtoja vyro kūno erotikos temą savo kūryboje. Šįkart kūrėjas panevėžiečiams pristatys labiausiai ironišką ir socialiai angažuotą fotografijų parodą „Iš vaikinų gyvenimo”. Tai buitinėje, nepadailintoje ir kasdienėje aplinkoje fotografuoti vyrų kūnai. Ekspresyvios kompozicijos sugestijuoja mintį, kad pozuojantieji gyvena savo įprastą gyvenimą, kuriame nereikalingi rūbai. Nuotraukų herojai visiškai nepastebi savojo nuogumo ir jo nesigėdija. Doc. dr. R. Venckus pakartotinai kelia klausimą, ar tikrai tai, ką regime nuotraukose, yra homoseksualu ir erotiška, o gal tai tik mūsų protas ir jį apnuodiję dabarties kultūros mitai sukuria visas šias asociacijas?

Dalinkis:

GRĮŽTI