fbpx

Diskusija apie intelektualias pramogas


Šį trečiadienį, spalio 5 d., 17 val. KSU Kūrybos visuomenės ir ekonomikos instituto direktorius doc. dr. Remigijus Venckus dalyvauja diskusijoje „Intelektualios medijų pramogos: pramogos – intelektuali veikla?“.

„Gyvenant komunikacijos daugybiškumu, technologijų įvairove, vartojimo klestėjimu pažymėtoje visuomenėje visas pasaulis gali atrodyti lyg didelė pramoga. Retai susimąstome, kodėl viena ar kita pramoga mums greitai atsibosta ir ieškome naujesnės: labiau dirginančios regą ir klausą, o kartais net taktiliškai paveikiančios. Šiandien turime pagrindo kalbėti apie intelektualumą pramogose. Aptarti, kiek vienos ar kitos pramogos yra aktualios, arba, kodėl vienos jų yra labiau gurmaniškos ir skirtos proto elitui, o kitos – pasroviui plaukiančiai masei. Vis tik reikia pastebėti, kad pramogų skirstymas nebėra tikslingas. Šiuolaikinės, skaitmeninės, virtualios technologijos leidžia pramogas komplektuoti pačiam ir vartoti patogiausiu metu bei būdu. Kartu gali derėti ir labai intelektualios pramogavimo „programos“, ir labai paviršutiniškos, nereikalaujančios jokių pastangų. Šiuolaikinė pramoga, neturinti griežtų atskirčių, jau senokai tapo postmodernaus būvio ženklu“ – teigia doc. dr. R. Venckus.

Diskusijos moderatoriai: prof. dr. Tomas Kačerauskas ir lekt. Jovilė Barevičiūtė.

Diskusijoje taip pat dalyvauja: doc. dr. Rimantas Plungė (KSU kūrybinių studijų programų dėstytojas bei VDU Menų fakulteto šiuolaikinių menų katedros darbuotojas), doc. dr. Titas Petrikis (KSU Kūrybos visuomenės ir ekonomikos instituto tarybos narys bei VU komunikacijos fakulteto darbuotojas), doc. dr. Jekaterina Lavrinec (VGTU), lekt. Rytė Žiūrienė (VGTU).

Renginys vyks Vilniaus Gedimino technikos universiteto LinkMenų fabrike (Linkmenų g. 28, Vilnius).

Diskusijos organizatorius: Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakultetas.

Dalinkis:

GRĮŽTI