fbpx

Daugėja besirenkančiųjų nuotolines teisės studijas


Kazimiero Simonavičiaus universitetas (KSU) iki rugpjūčio 31 dienos vykdo tiesioginį priėmimą į bakalauro ir magistro studijų programas, tarp jų ir teisės vientisąsias studijas nuotoliniu būdu. Galimybe studijuoti nuotoliniu būdu šiemet itin daug susidomėjusių.

„Esame pirmieji Lietuvoje pasiūlę nuotolines teisės studijas, jas renkasi tie, kurie neturi galimybės kasdien atvykti į paskaitas universitete, bet nori įgyti magistro kvalifikacinį laipsnį. Ši forma patogi tuo, kad atveria galimybes mokytis neprisirišant prie geografinės vietos, norimu tempu, paskaitų įrašus peržiūrėti internetu, o su dėstytojais bendrauti šiuolaikinėmis komunikacijos priemonėmis,“- teigia KSU teisės fakulteto dekanė dr. Aida Kišūnaitė ir priduria, kad priešingai nei kituose Lietuvos universitetuose, KSU vykdomos ištęstinės Teisės studijos trunka 5 metus, o turint koleginį teisės išsilavinimą magistro kvalifikacijos laipsnis įgyjamas per 3 metus.

Pagrindinis skirtumas tarp nuotolinių ir tradicinių studijų yra tas, kad didžioji dalis studijų veiklų organizuojama KSU elektroninių studijų aplinkoje internetu. Tik pirmosios įvadinės semestro paskaitos bei egzaminai, baigiamųjų darbų gynimai vyksta Universitete, pasirinktinai Vilniuje arba Klaipėdoje. Nuotolinių studijų sistemoje kiekvienam studijų dalykui yra sukuriama virtuali auditorija, kurioje talpinama studijų informacija, paskaitų, savarankiško mokymosi medžiaga, vaizdo konferencijos, testai, užduotys, konsultacijos su dėstytojais ir kita studijoms būtina informacija.

Žaibiškai plintanti studijų forma 

Nuotolinio mokymosi studijų forma yra itin populiari mokymosi priemonė pasaulyje. 2017 metų paskelbto organizacijos „Skaitmeninis kompasas“ (angl. Digital Learning Compass organization) tyrimo duomenimis, daugiau nei 6 milijonai žmonių pasaulyje 2015 metais rinkosi nuotolines studijas, kasmet šis skaičius auga 226 tūkst., kas sudaro 3,9 proc. Tuo tarpu lietuvių tarpe ši forma vis dar nėra populiari, anot Lietuvos nuotolinio ir e. mokymosi (LieDM) asociacijos prezidentės Estelos Daukšienės didžiausias skepsis kyla dėl studijų kokybės, kuris, vis dėlto yra nepagrįstas. „Prieš pradedant organizuoti studijas nuotoliniu būdu yra atliekamas dalykų pritaikomumas nuotoliniam mokymuisi. Tokiu būdu studijų programa yra tobulinama, nes auditorijose dėstomus dalykus pritaikant nuotoliniam mokymuisi, atsiskleidžia dalyko organizavimo trūkumai“, – teigia LieDM asociacijos prezidentė ir priduria, kad Lietuvoje reta kuri institucija imasi organizuoti nuotolines studijas, mat parengti ir vykdyti šias programas yra didelis iššūkis tradiciniu, auditoriniu būdu mokymą organizuojančioms institucijoms. Tačiau nauja skaitmeninė įtinklinta visuomenė diktuoja kitokio mokymosi poreikį ir tik laiko klausimas, kada auštosios mokyklos atlieps šiuos besimokančiųjų poreikius ir keis savo mokymosi turinį.

Tarp studentų ir emigrantai

 Kazimiero Simonavičiaus universitetas nuotolines teisės studijas siūlo nuo 2017 m. Šiuo metu per dvi dešimtys šia forma besimokančių studentų turi galimybę studijuoti savarankiškai ir tuo pat metu neapleidžiant kitų savo veiklų. Dauguma jų – įmonių darbuotojai, daug keliaujantys, gyvenantys mažesniuose Lietuvos miestuose ar emigravę į kitas šalis. Viena jų –  Junginėje Karalystėje licencijuota slauge dirbanti Austėja Kučinskaitė. Po mokyklos įstojusi į medicinos studijas merginai nepavyko jų suderinti su darbu, tad nutraukusi studijas išvyko iš Lietuvos, tapo licencijuota slaugė Jungtinėje Karalystėje, o nuo 2017 m. rudens pradėjo studijuoti teisę Kazimiero Simonavičiaus universitete nuotoliniu būdu. Anot jos, vienas iš pagrindinių privalumų studijuojant nuotoliniu būdu yra galimybė planuoti laiką pagal save: „Tavęs niekas neverčia prisijungti paskaitų metu, jų įrašai po paskaitų būna patalpinti sistemoje, todėl peržiūrėti juos gali be kada. Tik turi suprasti, kad kartą praleidus, turi vis vien rasti laiko prisėsti prie knygų. Labiausiai motyvuoja tai, kad pagaliau ir vėl mokausi. Mokydamasi ir toliau galiu dirbti, būti namuose ir keliauti… Tai visiškai nesustabdė manęs nuo mano pomėgių, kuriuos turėjau iki tol. Mokytis galiu bet kada ir bet kur – klausyti įrašų galiu pakeliui į darbą, važiuodama traukiniu, ar skrydžio metu. Atsiskaitymus semestro metu, aptariame su dėstytojais, todėl iš anksto žinau, kada turiu pasiruošti,“ – teigia mergina.

Plačiau apie studijas čia.

Turite klausimų? Susisiekite su mumis Facebook !

Dalinkis:

GRĮŽTI