Gegužės 15-16 dienomis Kazimiero Simonavičiaus universitete vyks Turkijos dienos. 3 dėstytojai iš Adnan Menderes universiteto (Aydin, Turkija) atvyksta į KSU skaityti 4 įdomių ir aktualių paskaitų. Kviečiame dalyvauti!
Gegužės 15 d. 14:20 – 15:50 val. (210 auditorija)
E. Alper YILMAZ, Adnan Menderes universitetas
Propaganda pasaulio ir Turkijos politiniame gyvenime nuo XX a. iki šių dienų
Propaganda, kuri siekia pakeisti žmonių mąstymą įtikinimo būdu yra rimtas veiksnys, naudojamas vyriausybių, politinių partijų, nevyriausybinių organizacijų ir kt. siekiant stiprinti galią. Nuo pat Pirmojo pasaulinio karo iki šių dienų propaganda vystėsi minkštuoju būdu: nuo karinių metodų, naudotų Hitlerio valdymo metu, iki technologinių iri kultūrinių metodų, būdingų laikotarpiui po Šaltojo karo lyderiaujant JAV. Minkštosios galios ir viešosios diplomatijos metodai dažnai naudojami siekiant paveikti viešąją nuomonę ir dominuoti regione. Turkija taip pat skiria dėmesio šiems metodams. Šia paskaita siekiama išnagrinėti propagandos metodus, ypač matomus Turkijos politiniame gyvenime nuo Antrojo pasaulinio karo iki dabar. Štai kodėl tai gali būti galimybė palyginti propagandos metodus Turkijoje ir Lietuvoje.
Gegužės 15 d. 16:05 – 17:35 val. (210 auditorija)
Ahmet AKBULUT, Adnan Menderes universitetas
Kas lemia efektyvią lyderystę?
Yra įvairių lyderystės teorijų, kurios apibrėžia lyderio efektyvumą. Viena iš jų yra Bruožų teorija (angl. trait theory), kuri išskiria lyderių bruožus ar savybes, kurios lemia jų efektyvumą. Elgesio teorija (angl. behavioural theory) siekia identifikuoti specifinį lyderių elgesį, kuris lemia lyderystės sėkmę. Atsitiktinumų teorija (angl. contingency theory) teigia, kas lyderystės efektyvumas yra susijęs su lederių bruožų, elgesio ir kitų situacinių veiksnių sąveika. Taip pat charizmatiška lyderystė yra vieno ar kelių individų vadovavimas organizacijai, laikomas heroišku ar įkvepiančiu ir turinčiu galią vykdyti ryškius pokyčius organizacijoje bei pasiekti ypatingą darbuotojų našumą.
Sandorio vadovavimo teorija (angl. transactional leadership theory) lyderystę remia apdovanojimų ir bausmių sistema, kuri tiesiogiai priklauso nuo pasekėjų darbo. Transformacinė lyderystė (angl. transformational leadership) – procesas, kuriame lyderiai ir jų sekėjai kelia vieni kitų moralės ir motyvacijos lygį. Paskaitos metu dėstytojas kalbė apie visas šias teorijas siekdamas parodyti, kaip lyderis turėtų kontroliuoti ir įtikinti visuomenę bei jos grupes.
Gegužės 16 d. 17:40 – 19:00 val. (210 auditorija)
Dr. Ali Erdem AKGÜL, Adnan Menderes universitetas
Paskaitų temos:
Dr. Ali Erdem Akgül mokslinių interesų sritys yra „Populiarioji kultūra ir medijos“, „Piliečių ir valstybės santykiai“, „Priežiūra, pasitikėjimas ir internetas“ bei „Sociopolitiniai judėjimai ir socialinės medijos“.
Dalinkis: