fbpx

Antreprenerystės studijos – novatoriškas požiūris į verslo vadybą


Verslo vadybos studijos buvo ir išlieka populiarios jau ne vieną dešimtmetį. Tačiau pastaruoju metu, veržlūs būsimieji studentai, puikiai suvokdami, koks verslo pasaulyje yra svarbus gebėjimas atpažinti, transformuoti, realizuoti ir įgalinti galimybes, vis dažniau renkasi antreprenerystės studijas. Orientuotos į verslo idėjų kūrimą, naujų įmonių steigimą, pasvertą riziką ir nuolatinį augimą, šios studijos ne tik suteikia bakalauro išsilavinimą, neįkainojamų žinių, bet ir tampa pagrindu kuriant tvarų verslą ateityje. Apie tai, kokios savybės yra svarbios, norint tapti sėkmingu antrepreneriu ir kokios šių studijų perspektyvos Lietuvoje, kalbamės su Ieva Tamošiūne – Verslo vystymo ir strategijų  specialiste, Kazimiero Simonavičiaus universiteto Antreprenerystės ir vadybos bakalauro programos dėstytoja.

Ieva, kokių reikia turėti savybių antrepreneriui?

„Negaliu sakyti, kad buvimas antrepreneriu būtinai reikalauja specifinių įgūdžių bei vienų ar kitų asmeninių savybių, tačiau šie faktoriai gali prisidėti prie sėkmės. Dažniausiai tikima, kad antrepreneris yra motyvuotas „iš vidaus“, kūrybingas, atsakingas ir nebijantis rizikų. Vieni iš šių gebėjimų gali būti įgimti, kitus reikia ilgai ir atkakliai praktikuoti, tačiau asmeniškai tikiu, jog svarbiausias dalykas antreprenerystėje yra vadinamoji antreprenerio mąstysena (angl. entrepreneurial mindset). Tai mąstymo būdas, apibrėžiamas kaip į augimą orientuota perspektyva, skatinanti kūrybiškumą, nuolatines inovacijas, lankstumą ir prisitaikymą prie besikeičiančių sąlygų. Šią mąstyseną galima ugdyti ir stiprinti per verslumo patirtį, praktiką ir realius išbandymus, tad būtent į tai orientuojamės ruošdami antreprenerystės specialistus“.

Kokie yra šios studijų programos privalumai? Pati dėstai antreprenerystės programoje, ar tiki, jog universitetas gali paruošti ambicingą, žingeidų antreprenerį?

„KSU Antreprenerystės ir vadybos studijų programos tikslas –  rengti antreprenerystės specialistus, verslininkus ir verslo lyderius, kurie tvarų verslą pripažintų pagrindiniu ateities varikliu.

Programoje plačiai taikome inovatyvius, į studentus orientuotus naujausius mokymo metodus: realių atvejų analizes, simuliacinių projektų kūrimą ir įgyvendinimą, komandinį darbą, kuriais siekiame kūrybiškos ir inovatyvios patirties bei geriausio praktinio rezultato.

Pasineriant į daugiakultūrinę ir profesionalią aplinką, reikalaujančią meistriškumo ir didelio įsitraukimo, norime suteikti studentams realią galimybę įsisavinti pagrindinius antreprenerio įgūdžius ir savybes, reikalingus jų tolimesnei karjerai, nesvarbu, ar tai bus steigiant naują savo verslą, ar kartu su studijų kolegomis vystant perspektyvų startuolį, o gal įprasminant žinias bei tobulėjant didelėse tarptautinėse įmonėse.

Tikiu, kad būti antrepreneriu – tai įprasminti kūrybiškumą, atrasti naujus pasaulius ir ugdyti mąstyseną, kuri priverčia pažvelgti už esamų ribų. Mūsų didžiausias tikslas yra sukurti programą, sudarančią sąlygas visapusiškai gilintis į organizacijų inovatyvias,  kūrybines veiklas, organizuoti neformalaus verslumo skatinimo ir ugdymo projektus, įsitraukti į pradedančiųjų verslininkų bendruomenių veiklą ir jų aplinką“.

Kokios antreprenerystės perspektyvos pasaulyje ir Lietuvoje?

„Manau, kad antreprenerystė šiandien – sparčiai populiarėjanti sritis. Taip yra dėl kylančios paklausos, technologijų įtakos ir nuolat besikeičiančių visuomenės poreikių. Tačiau augimui neužtenka tik gerų idėjų, todėl antreprenerystę rytoj matau kaip rimtą akademinę ir profesinę sritį – struktūruotą, tačiau lengvai pritaikomą praktikoje.

Šios priežastys buvo didelis paskatinimas prisijungti prie KSU universiteto dėstytojų bendruomenės ir savo žiniomis bei patirtimi dalytis su rytojaus antrepreneriais. KSU Antreprenerystės ir vadybos programa yra viena iš nedaugelio šios srities programų, pritaikytų būtent bakalauro studentams, pilnai dėstoma anglų kalba ir orientuota būtent į antreprenerio mąstysenos ugdymą bei tvaraus verslo vadybos ir inovacijų žinių tobulinimą“- pasakoja KSU lektorė Ieva Tamošiūnė.

Pastarojo laiko situacija, kai dauguma verslų susidūrė su didesniais ar mažesniais iššūkiais, dar kartą įrodo, kad antreprenerystei būdingas požiūris yra kertinis akmuo, norint nugalėti verslo iššūkius. Mokėjimas rasti tinkamiausius inovatyvius sprendimus, žinios juos įgyvendinant ir gebėjimas sunkumus priimti kaip naują patirtį yra varomoji jėga, padedanti prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkybių. Permainos, nenumatytos situacijos ir kartais iš anksto nenuspėjami iššūkiai yra neatsiejama verslo pasaulio dalis.

Dalinkis:

GRĮŽTI