fbpx

Kursų data ir laikas: rugsėjo 20 d. nuo 9.30 iki 17 val.

Trukmė: 8 ak. val.

Seminaro kaina: 110 Eur

Registracija

Kursų vieta: Dariaus ir Girėno g. 21, Vilnius

Daugiau informacijos tel. +370 640 78 959 arba el. paštu krc@ksu.lt

Pranešėjai

Jekaterina Lavrinec – Vilnius TECH | Miestų žaidimų ir tyrimų laboratorija Laimikis.lt;

Irena Blaževičė – Socialinių pokyčių inkubatorius Domus Solis;

Donatas Baltrušaitis – Bauland;

Tomas S. Butkus – KSU / Vario burnos.

Kursai skirti: valstybės tarnautojams, miestų formuotojams, administracijų vadovams, vyriausiesiems architektams, kitiems suinteresuotiems asmenims.

Apie seminarą:

Po truputį traukiantis pandemijos gniaužtams miestai grįžta į įprastinį režimą. Regis viskas savo vietose: erdvės, pastatai, mašinos, žmonės. Tačiau kažkas čia ne taip, kažkas iš esmės pasikeitė. Kai kurios miesto erdvės primena niūrias scenas iš apokaliptinių filmų. Kažkur prasmego ankstesnė miesto bendruomenių, verslų ir pramogų įvairovė. Socialinis gyvenimas susitraukė iki supermarketo ir degalinės dydžio technopolio. Kas toliau? Kokia perspektyva laukia miesto visuomenės, viešojo sektoriaus, verslo? Ar miestai bus vėl pilni gyvybės, ar mūsų laukia naujo formato urbanistinis neapibrėžtumas? Šis seminaras skirtas tiems, kuriems rūpi artimiausia dabartis, ir tiems, kurie ieško atsakymo į šiuos ir panašius klausimus.

Jekaterina Lavrinec 

Pranešimas: Žaliosios jungtys ir žaidybiniai maršrutai — rajonų ir miestelių potencialo įveiklinimas

Jekaterina Lavrinec – miestų tyrėja, viešųjų erdvių gaivinimo praktikė, bendruomeninių iniciatyvų kuratorė, kasmetinio forumo „Co-urbanism“ kuratorė, LRT Klasikos laidos „Žmogus ir miestas“ (Homo cultus) vedėja. Jos taikomųjų tyrimų ir publikacijų objektas – miesto erdvių naudotojų patyrimas, fizinis ir emocinis ryšis tarp miesto aplinkos ir žmogaus. Kartu su savo kolegomis iš miesto žaidimų ir tyrimo laboratorijos J. Lavrinec yra sukūrusi miesto žaidimus Jungtinės Karalystės, Italijos, Rumunijos organizacijų kvietimu. Jos kartu su kolegomis sukurtas „Žvėries žaidimas“ buvo vienas iš Kaunas 2022 atidarymo renginių. Pasak šios tyrėjos, „žaidimai yra puikus būdas perkoduoti įprastą navigaciją miestų rajonuose, galimybė įdiegti naujus maršrutus, atrasi daugiau miesto detalių, sustiprinti vietovės tapatybę. Individualiai arba grupėse naudojami patogūs maršrutai yra svarbi investicija į miestų gyventojų sveikatą ir socialinę gerovę“.

Donatas Baltrušaitis 

Pranešimas: Kaip (per)planuoti miestus ir urbanistines struktūras pasaulinių krizių akivaizdoje?

Pranešimas apie globalų pasaulinių krizių poveikį urbanistinėms struktūroms ir praktinius pavyzdžius bei procesus, kurie padeda greičiau adaptuotis prie nuolat kintančių tendencijų. Kaip mūsų miestai ir gyvenamoji aplinka gali būti labiau atsparūs?

Donatas Baltrušaitis – architektas ir urbanistas. Specializuojasi strateginio erdvinio teritorijų planavimo projektų rengime. Donato įkurta Bauland įmonė užsiima miestų planavimo, urbanistikos ir tyrimų praktika Belgijoje, Olandijoje, Jungtinėje Karalystėje, Australijoje ir Lietuvoje. Atliekami projektai stiprina ryšį su aplinka, kuria tapatumo ir identiteto jausmą, darnų judumą, tęsia istorines miestų formavimo tradicijas.

Irena Blaževičė

Pranešimas: Socio-ekonominis miestų atsparumas

Miestas, atsparus sukrėtimams veikia kaip bendruomeninė platforma, atvira spontaniškoms, savireguliacijos principais valdomoms iniciatyvoms. Miestas yra gyvas, kai įgalina piliečius solidarizuotis, burtis ir kurti.

Irena Blaževičė – socio-ekonominio regionų atsparumo sukrėtimams tyrėja, bendruomenių vystytoja, visuomenininkė, socialinių transformacijų moderatorė, kurios veiklos laukas apima įvairias šalis: Lietuva, Ukraina, Švedija, JK, Latvija, JAV.

Tomas S. Butkus

Pranešimas: Tuščiaviduriai miestai: didysis perkrovimas

Paskutinius metus gyvenome tuščiaviduriame pasaulyje, kurio kraštovaizdyje dominavo įvairios skirties formos – šlagbaumai, juostos ir blokpostai. Karo Ukrainoje kontekste, šios skirtys tapo dar ryškesnės – medijose matome kaip industriniu būdu naikinama industrinė infrastruktūra, kurios didelė dalis vis dar sudaro ir mūsų miestų pagrindą. Klausimas atviras – kaip gyvensime toliau? Kokias įžvalgas siūlo mums miestų teorija ir praktika?

Tomas S. Butkus – urbanistas, leidėjas, poetas. Specializuojasi integralių ir holistinių architektūrinių scenografijų kūrime, rengia kultūrinio potencialo studijas, koncepcijas, užsiima miestų teorija ir edukacija.

Daugiau info: tsbutkus.lt / varioburnos.com/up

Rekvizitai:

Kazimiero Simonavičiaus universitetas, UAB

Dariaus ir Girėno g. 21, Vilnius, LT-02189

Įmonės kodas: 111968775

PVM mokėtojo kodas: LT100011185311

Sąskaita: LT 854010 0424 0030 9151

Daugiau informacijos:
krc@ksu.lt
+ 370 640 78 959