Data: Spalio 4 d.
Laikas: 12:30 – 13:30
Vieta: Kazimiero Simonavičiaus universitetas, 211 auditorija.
Kalba: Paskaita bus skaitoma anglų kalba.
Spalio 4 d. Kazimiero Simonavičiaus universitete lankysis ir atvirą paskaitą skaitys Kopenhagos universitetinio koledžo docentė dr. Louise Tidmand.
Paskaitoje “Gyvenimo įgūdžiai ir gebėjimas gyventi XXI amžiuje: kas, kodėl ir kaip?“ bus kalbama apie gyvenimo gebėjimų sampratą bei gyvenimo įgūdžius, kurių reikia XXI amžiuje. Kokie šie gyvenimo įgūdžiai ir kuo jie skiriasi nuo ankstesnių? Ką reiškia būti gebančiu gyventi–veikti? Kaip aukštosios mokyklos ir studentai gali padėti vieni kitiems ugdyti gyvenimo įgūdžius ir gebėjimą gyventi–veikti?
Louise Tidmand yra danų praktikė, mokslininkė, mokytoja, švietimo psichologė. Pastaruosius dešimt metų ji skyrė moksliniams tyrimams paversti apčiuopiama mokomąja medžiaga, su kuria galėtų dirbti mokytojai, tėvai ir mokiniai. Jos knygas ir žaidimus rekomendavo Danijos nacionalinė sveikatos taryba ir Danijos socialinių paslaugų taryba.
Louise Tidmand siekia pritaikyti mokslinius tyrimus kasdieniame gyvenime pasitelkdama pagrįstus metodus ir būdus, kurie leistų mokykloms kurti pozityvaus ugdymo kultūrą. Įstaigoje „Stiprybės akademija” ji moko ir rengia specialistus, dirbančius su vaikais ir jaunuoliais, dėsto socialinio emocinio mokymosi, stiprybių, gerovės ir gyvenimo įveiklinimo įgūdžių kursus. Įgyvendindama doktorantūros studijas Luiza stažavosi Melburno universiteto Pozityviosios psichologijos centre – ši patirtis suteikė jos tyrimams tarptautinę perspektyvą. Pradedančiosiose pozityvaus ugdymo mokyklose visoje Australijoje, Louise dėstė mokytojams, mokyklų vadovams bei žymiausiems pasaulio mokslininkais apie pozityvaus ugdymo esmę, būsimas pozityviosios psichologijos kryptis ir gerovės raštingumą.