Šių metų projekto tikslas – įskaitmeninti RASA studio dizainerės Rasos Juškevičienės kapsulinę kolekciją. Dizainerė sako, kad yra atvira eksperimentams, o ypač – su jaunimu. Dizainerės kūrybos filosofija yra grindžiama idėja, kad drabužis turi džiuginti, būti dėvimas, todėl šiam projektui pateikė tris modelius, kurie gali transformuotis į skirtingos paskirties ir progos rūbą.
Studentai lankėsi „Rasa Studio“ dizainerės Rasos Juškevičienės studijoje, kad artimiau susipažintų su jos kūryba, drabužio filosofija, sukurtais modelių eskizais, kuriuos kūrybinė projekto komanda galėtų tiksliai perteikti įskaitmenintoje kolekcijoje.
Dizainerė kolekcijai sukūrė modelius „transformerius“ ir nusprendė įskaitmeninti, nes pati yra tvarios mados atstovė, norinti savo klientams pasiūlyti unikalų drabužį. Taip kilo idėja sukurti ilgalaikį gaminį – kuomet vieną dieną moteris gali ateiti į darbą apsirengusi viena kostiumo puse, o kitą – kita, o aplinkiniams atrodys, jog tai du atskiri drabužiai. Dizainerė Rasa Juškevičienė ne tik skatina daugkartinį vartojimą, tačiau ir pati laikosi šios tvarumo filosofijos.
Nors dizainerė metė tikrą iššūkį KSU Mados industrijos studijų programos ir VDU Informatikos fakulteto Multimedijų ir interneto technologijų studijų programos studentams, kuriems tenka ne tik sukurti prototipą, bet jį ir suprogramuoti, jog atliktų reikiamas drabužio funkcijas. Komanda mano, kad skaitmeninės mados idėja yra puikiai tinkanti dizainerės R. Juškevičienės kūrybai, kadangi, skaitmeninimo technologijos pagalba, modeliai taps nemirtingi.
Projekto metu kviestiniai lektoriai iš užsienio skaitys paskaitas skaitmeninės mados temomis, o projekto pabaigoje bus sukurtas skaitmeninis katalogas, prieinamas plačiajai visuomenei.
Studentų komandoms vadovauja Kūrybos ekonomikos instituto vadovė doc. dr. Rasa Levickaitė (KSU) ir dr. Edgaras Ščiglinskas (VDU).
Daugiau apie studijų programą: https://bit.ly/354xnwP