Elektroniniame kultūros ir meno portale Kamane.lt publikuojamas Kūrybos visuomenės ir ekonomikos instituto direktoriaus doc. dr. Remigijaus Venckaus menotyrinis straipsnis apie dailininką Petrą Lincevičių ir jo naujausią parodą – projektą „Žemė“, eksponuojamą Vinco Mykolaičio – Putino memorialiniame bute – muziejuje. P. Lincevičius yra pripažintas vienas perspektyviausių šiuolaikinių jaunosios kartos tapytojų.
„P. Lincevičius verčia mane mąstyti apie tai, kas yra atmintis, istorija, laikas ir erdvė; ką bendro turi šios visos skirtingos sąvokos? Jos visos (sąvokos) nurodo į svarstymus ne apie meną ir kultūrą, bet būties kategorijų – atminties, istorijos, laiko ir erdvės – nuolatinę verifikaciją. […] tapybos ekspozicija, įrengta memorialiniame bute, kaip tik laiku kvestionuoja lituanistikos diskursą (tautinę savimonę, asmens tapatumą, dabartinės vietos ir erdvės santykį su tautos istorija, nacionalinės literatūros paveldą ir jo žinojimą). Šiandien, esant kritinei demografinei padėčiai, netvirtos pilietinės visuomenės jausenai ir emigracijai, dailininko P. Lincevičiaus kūriniai subtiliai „nukreipti“ į kiekvieną iš mūsų (stebintį ir besimėgaujantį kūriniais). Paveikslai pasakoja ne tiek apie rašytojo V. Mykolaičio-Putino literatūrinį diskursą, bet kiek apie kiekvieno iš mūsų (piliečio) lietuviškumą“, – rašo doc. dr. Remigijus Venckus.
Paroda – projektas „Žemė“ Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-3, Vilnius) veiks iki rugsėjo 30 d.
Skaitykite daugiau: http://kamane.lt/Kamanes-tekstai/Daile/Kitokia-istorijos-rekonstrukcija
Dalinkis: