Kaip tapti nekilnojamojo turto ir investavimo profesionalu?


KSU universitetas vienintelis Lietuvoje vykdo Nekilnojamojo turto verslo ir investavimo studijų programą. Apie tai, kodėl verta rinktis šias studijas ir kaip tapti šios srities profesionalu, kalbame su KSU dėstytoju, nekilnojamojo turto (NT)  įmonės vadovu Kasparu Žemaičiu.

– Kokias konkrečias karjeros kryptis siūlo KSU Nekilnojamojo turto verslo ir investavimo  studijų programa?
– Nekilnojamasis turtas yra labai plati sritis. Juk mus visa supanti aplinka ir yra nekilnojamasis turtas. Čia savo nišą gali rasti įvairių sričių specialistai: inžinieriai, statybininkai, vadybininkai bei kūrėjai. Lietuvoje ilgą laiką buvo tik viena universiteto programa, siūlanti su nekilnojamuoju turtu susijusias studijas, tačiau ji buvo orientuota į inžinierių parengimą. Lietuvoje NT specialistų parengimas vyko ir vis dar vyksta seminarų, mokymų pagalba, kurie nukreipti į  šioje srityje jau dirbančius specialistus. 

KSU, reaguodamas į darbo rinkos poreikį, parengė studijų programą, leidžiančią suprasti nekilnojamąjį turtą iš vadybinės pusės. Šioje programoje studentai išmoksta, kaip tinkamai ir kokybiškai pasiūlyti tarpininkavimo bei administravimo paslaugas, kaip vertinti investicinius projektus ne tik iš finansinės perspektyvos, bet ir konceptualiai. 

– Kokių savybių ar įgūdžių labiausiai reikia šiandieniniam NT profesionalui?
– Ši sritis yra labai plati, todėl manau, yra sudėtinga atsakyti, ko konkrečiai trūksta vienam ar kitam profesionalui. Palinkėčiau jauniems ekspertams specializuotis vienoje nišoje ir siūlyti geriausią paslaugą ar produktą rinkoje. Pvz., jei esate NT brokeris – koncentruokitės vienoje rinkoje, siūlydami nuomoti ar parduoti tik administracinės paskirties objektus. 

– Kuo skiriasi klasikinis NT agentas nuo šiuolaikinio NT stratego ar analitiko?
– Klasikinis NT agentas paprastai siekia greitai įvykdyti pavienį sandorį, o šiuolaikinis NT strategas padeda klientui pasiekti rezultatą, atsižvelgdamas į jo planus bei tikslus. 

– Kodėl, Jūsų nuomone, verta studijuoti NT ir investavimo programą KSU?
– Tai galimybė ne tik susipažinti su nekilnojamojo turto rinka ir jos aspektais, bet ir gauti ekspertų įžvalgų, leidžiančių iš esmės suprasti šią sritį. KSU studijų programą parengė ir ją dėsto šios srities profesionalai – ilgametę patirtį turintys specialistai, galintys perteikti ne tik teorines ar vadovėlines žinias, bet ir paskaitas praturtinti realiomis, kasdienėmis situacijomis. Praktinės užduotys padeda įvaldyti darbo metodus, kurie vėliau pritaikomi darbe. 

– Kaip prasidėjo Jūsų karjera (NT) ir investavimo srityje? 

– Mane visuomet žavėjo architektūra, pastatai, tačiau niekuomet negalvojau, jog karjera mane atves į nekilnojamo turto sritį. Studijavau visgi ne architektūrą, o finansus. Studijų metais atlikdamas profesines praktikas, išbandžiau save įvairiose srityse, o viena iš jų buvo susijusi su nekilnojamo turto administravimu. Tuomet supratau, jog mano stiprioji pusė – vadyba, strategijų rengimas ir planavimas. Bėgant laikui, vis labiau įsiliejau į nekilnojamo turto sritį, o su patirtimi į viršų kilo ir karjeros kreivė. 

– Kokį patarimą duotumėte jaunuoliams, kurie svarsto, ar verta rinktis šią sritį?
– Pirmiausia norėčiau nuraminti – čia tikrai rasite savo vietą. Tam reikia laiko – rekomenduoju save išbandyti skirtingose darbo rolėse ir suprasti, kurioje srityje esate stipriausi. 

– Ar NT sritis yra tik „skaičiai ir pastatai“, o gal čia slepiasi ir kūryba, žmonės, miestų formavimas? 

–  Tai ne tik projektų valdymas ar finansiniai skaičiavimai – tai gyvenamosios aplinkos kūrimas, urbanistinės vizijos įgyvendinimas ir ilgalaikės vertės formavimas visuomenei. 

Kiekvienas sprendimas čia daro tiesioginę įtaką žmonių gyvenimo kokybei, miesto tvarumui ir socialinei darnai. Būtent todėl NT sektoriaus profesionalai privalo suvokti, kad jų sprendimai formuoja ne tik pastatus, bet ir tai, kaip gyvensime, judėsime ir bendrausime ateityje. 

– Kas Jus pačius labiausiai motyvuoja kasdien dirbant šioje dinamiškoje srityje?
– Man motyvacija – geras rezultatas, o jis gaunamas, kai  įgyvendintas projektas konceptualiai pasiteisina ir atitinka visus vartotojų poreikius. 

Dalinkis:

GRĮŽTI