Aistra aviacijai, tarnyba Lietuvos kariuomenėje ir nuotolinės studijos – suderinama misija


26-erių Gretė Lukošaitytė šiuo metu studijuoja Aviacijos vadybos magistro studijų programoje Kazimiero Simonavičiaus universitete (KSU). Gretė taip pat tarnauja Lietuvos kariuomenės Karinėse oro pajėgose. Iš pirmųjų pokalbio minučių akivaizdu – ji valinga, disciplinuota ir tvirtai siekianti savo tikslų. Jos atsakymai konkretūs, ji trykšta optimizmu ir iš karto generuoja idėjas, kaip Lietuvos kariuomenės jaunuoliams pristatyti nuotolinių studijų galimybes, kurios, pasak jos, yra itin patrauklios. Abejonių nekyla – Gretė – lyderė.

Paklausta, iš kur tiek valios ir užsispyrimo, Gretė atsako, kad studijos Lietuvos karo akademijoje suformavo discipliną ir atsparumą, o artimųjų palaikymas suteikė pasitikėjimo savimi. „Aplinka, kurioje augame, turi didžiulę reikšmę tam, kokiomis asmenybėmis tampame“, – sako ji. 

Karjeros pradžia ir aistra aviacijai 

Mokyklos metus Gretė praleido Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje, kur aktyviai sportavo lengvąją atletiką. Ji specializavosi šuolyje į aukštį ir net buvo įtraukta į Lietuvos rinktinę. Nuo ankstyvo amžiaus domėjosi Lietuvos istorija, aktyviai dalyvavo patriotiniuose renginiuose, o dar mokydamasi aštuntoje klasėje tapo Lietuvos šaulių sąjungos nare. Vėliau Gretė įstojo į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją, kur studijavo tarptautinius santykius. 

Baigusi akademiją, Gretė nusprendė gilintis į aviaciją. Galimybė mokytis nuotoliniu būdu tapo lemiamu veiksniu renkantis šias studijas. 

„Aviacija – dinamiška, technologijų varoma sritis, kurioje persipina ekonomika, skrydžių sauga, operacijų planavimas, verslo modeliai, tarptautinis susisiekimas ir geopolitika. Man patinka, kad mokymasis čia niekada nesibaigia. Aviacija nuolat evoliucionuoja – būtent tai daro šią sritį nepaprastai įdomią bei motyvuojančią“, – sako Gretė. 

Ji ypač domisi aviacijos strateginiu vaidmeniu tarptautiniuose santykiuose ir ekonomikoje. „Baigusi tarptautinius santykius supratau, kad aviacija yra neatsiejama nuo geopolitikos ir pasaulio valstybių sąveikos“, – tikina ji. 

Nuotolinės studijos – galimybė užimtiems žmonėms 

Gretė pabrėžia, kad nuotolinės studijos yra itin reikalingos magistrantūros studentams, kuriems  tenka derinti mokslus su darbu ar kitomis atsakomybėmis. 

„Man buvo itin svarbu suderinti studijas su karine tarnyba. KSU suteikia tokią galimybę – paskaitos vyksta vakarais ir nuotoliniu būdu. Nepaisant mokymosi formos, KSU studijų kokybė itin aukšta – paskaitos dėstomos anglų kalba, o jas veda patyrę aviacijos ekspertai iš užsienio, turintys ilgametę darbo patirtį. Tai suteikia ne tik teorinių žinių, bet ir galimybę susipažinti su realiais aviacijos industrijos iššūkiais bei tendencijomis“, – pasakoja Gretė. 

„KSU puikiai išvystė nuotolinių studijų sistemą – visa mokymosi medžiaga talpinama „Moodle“ platformoje, paskaitos vyksta „MS Teams“ aplinkoje, o jų įrašai prieinami bet kuriuo metu. Tai suteikia didžiulį lankstumą“, – dalinasi ji. Gretė taip pat pažymi, kad nepaisant nuotolinių studijų, ji aktyviai bendrauja su savo kursiokais ir susitinka su jais gyvai per atsiskaitymus. 

Gretės mėgstamiausias studijų modulis – Verslo modeliai ir tendencijos aviacijoje (Business Models and Trends in Aviation).  Šis modulis suteikė esminių žinių apie aviacijos industrijos veikimo principus, nuolatinius pokyčius ir inovacijas, formuojančias šios srities ateitį. 

Laisvalaikis ir pomėgiai

Gretės laisvalaikis skirtas asmeniniam tobulėjimui – ji domisi istorija, aviacija ir geopolitika – šios sritys leidžia giliau suprasti pasaulio įvykius ir jų sąsajas. Ji taip pat turi silpnybę senoviniams automobiliams, kuriuos laiko gyvomis praeities relikvijomis, atspindinčiomis savo laikmečio dvasią. 

Be to, studentė mėgsta keliauti, ypač motociklu, nes tai suteikia galimybę į pasaulį pažvelgti iš kitos perspektyvos. Pėsčiųjų žygiai gamtoje padeda atsipalaiduoti, o visuomeniniai renginiai – pajusti bendruomeniškumą. Gretė taip pat skiria dėmesio saviugdai – skaito knygas ir sportuoja.

Apie bendraamžius ir jų galimybes 

Pasak Gretės, 1998-ųjų karta – ambicinga ir siekianti tikslo. Daugelis jos bendraamžių jau atrado savo profesinį kelią, investuoja į išsilavinimą, saviugdą ir domisi pasauliu. Ji džiaugiasi matydama jaunus žmones, kurie ryžtingai eina pasirinktu keliu. 

„Bendraamžiams linkiu atkaklumo ir pasitikėjimo savimi siekiant užsibrėžtų tikslų. Nebijokite klysti – klaidos yra vertingos pamokos, kurios stiprina ir ugdo. Visi turime daug galimybių, tereikia jomis tinkamai pasinaudoti“, – sako Gretė. 

Gyvenime ji vadovaujasi Jimmy Deano mintimi: „Aš niekada negalėsiu pakeisti vėjo krypties, tačiau aš visuomet galėsiu pritaikyti bures taip, kad pasiekčiau savo tikslą“. 

Dalinkis:

GRĮŽTI