A. Blinstrubas: „Aviacijos vadybos studijos priartina prie svajonės padėti žmonėms“


Augustas Blinstrubas – Kazimiero Simonavičiaus universiteto (KSU) Aviacijos vadybos pirmakursis. Nors mokyklą jis baigė Liuksemburge, studijuoti nusprendė Lietuvoje. Kaip pats sako, Lietuvos visada ilgėjosi, o gyvendamas užsienyje stengėsi kaip įmanoma dažniau čia grįžti.

„Nors Liuksemburge sekėsi gerai – daug sportavau, buvau įsitraukęs į įvairias veiklas, žinojau, kad studijuosiu Lietuvoje. Norėjau būti arčiau savo draugų, senelių. Lietuva – mano namai“, – sako Augustas. 

Augusto gyvenimo kelias nėra įprastas. Mokydamasis Liuksemburge, aktyvus jaunuolis kartu su savo tėčiu įkūrė Užsienio šaulių būrį, į kurį subūrė bendraminčius ir aktyviai veikė. 

„Karas Ukrainoje mane stipriai paveikė. Supratau, kad negaliu likti nuošaly. Įkūrėme būrį, į kurį jungėsi daug norinčių padėti kariaujančiai Ukrainai žmonių“, –  pasakoja Augustas. 

Jis sako, kad visur ieško prasmės – moksluose, veiklose, santykiuose, – o didžiausią prasmę randa padėdamas kitiems. 

„Mano aplinkoje visada buvo žmonių, dirbančių visuomenės labui. Tėtis – buvęs karininkas, mama dirbo gaisrinėje. Abu jie – stiprūs žmonės, atsidavę savo darbui. Jų pavyzdys man svarbus – išmokau, ką reiškia disciplina, atsakomybė“, – sako Augustas. 

Baigęs mokyklą, Augustas svarstė stoti į Karo akademiją, tačiau tiek tėvas, tiek jo draugai patarė pamąstyti ir apie kitus pasirinkimus.  

„Norėjau būti lakūnu kariuomenėje, bet supratau – tai nėra lengvas ar greitas kelias. Pasirinkau studijas, kurios vis tiek susijusios su aviacija, bet atveria daugiau galimybių“, – pasakoja jis. 

Apie Kazimiero Simonavičiaus universitetą jis sužinojo iš draugų. Augustą sužavėjo studijų programa, dėstytojų lygis ir bendravimo kultūra. 

„Dėstytojai profesionalūs, dauguma – užsieniečiai. Jie puikiai išaiškina dalykus, yra geranoriški. Nėra situacijos, kurios jie negalėtų paaiškinti.“ 

Jis ypač išskiria dėstytoją doc. dr. Konstantinos Kalligiannį, kuris KSU dėsto ir gyvai, ir nuotoliu. 

„Tai tikras ekspertas, kuris moka sudominti ir perteikti dalyko esmę. Toks dėstytojas – tikras įkvėpimas“, – dalinasi savo nuomone Augustas. 

Piešimas, kovos menai ir valios ugdymas 

Augusto dienos neapsiriboja vien tik paskaitomis. Jis piešia, rašo, domisi kovos menais. 

„Esu išbandęs daug sporto rūšių, turiu nemažai laimėjimų. Dabar lankau kovos menų treniruotes. Esu sau pažadėjęs lankyti jas mažiausiai metus – tik tuomet galėsiu įvertinti, ar man šis sportas tinka.“ 

Paklaustas, ko šiuo metu siekia, jis atsako: „Norėčiau išmokti kelti sau aukštesnius tikslus. Gyvenu patogiai, bet jaučiu, kad galiu siekti didesnių tikslų. Man svarbu jausti veikloje prasmę“, – teigia Augustas. 

Augustas – žmogus, kuris sąmoningai ugdo savo  valią. Prisimena mokyklos laikus, kai jautėsi priklausomas nuo telefono. Tai trukdė jo tobulėjimui. 

„Dabar vakare telefoną padedu kitame kambaryje. Prieš egzaminus supratau, kad jis atima per daug laiko, buvau įklimpęs į socialinius tinklus. Ištryniau tai, ko nereikia. Dabar vakarai – mano laikas. Daugiau skaitau, užsiimu kitomis veiklomis. Ir iš tiesų – nieko nepraradau“, – sako jis. 

Tėvai – palaikymo šaltinis 

Augusto tėvai niekada jo nespaudė rinktis vieną ar kitą kelią, bet visada palaikė. 

„Tėtis sakė – daryk tai, kas tau svarbu. Tai man suteikė laisvę, o tuo pačiu ir atsakomybę“, – pasakoja studentas. 

Augustas kitais metais planuoja stoti į Jaunųjų karininkų vadų mokymus – siekia toliau augti, išbandyti save. Kalbėdamas apie karininko kelią, Augustas pažymi: „Tai kelias, kuriame nėra vietos klaidoms. Jei padarai rimtą nusižengimą – viskas baigta. Tai įpareigoja plėsti savo kompetencijas ir turėti žinių įvairiose srityse. Nežinia, ko gyvenime gali prireikti“, – sako jis. 

Palinkėjimas tiems, kurie ieško savo krypties 

Paklaustas, ką norėtų pasakyti tiems, kurie dar tik svarsto, ką rinktis, Augustas sako paprastai: 

„Rinkitės tai, kas jums patinka. Tik tada kelias bus tikras ir jį nueisite greičiau“. 

Dalinkis:

GRĮŽTI